avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 252 soluții astăzi
Forum Activitate calcan

Activitate calcan

Va multumesc frumos pentru amabilitate,chiar daca nu sunt in totalitate lamurita,vroiam doar sa-mi fac niste calcule datorita faptului ca sunt chirias si am impresia ca intretinerea care vine lunar este "unflata",dar nici nu stiu ce sa mai cred...cu privire la costul apei calde/reci in zone diferite ale Bucurestiului??????!!!!!!....adica am stat de exemplu si in berceni si costul de la apartament cu doua camere era aproape la fel ca acum la garsoniera din drumul taberei la care locuiesc...iar noi aveam (in ambele locatii) si apa si gazele contorizate si consumam in medie 3/4 mc de apa calda si ceva mai putin de apa rece,insa intretinerea venea pe timp de vara 100 si un pic de ron iar pe iarna aproape 200 ron.Aici(la garsoniera din dr. taberei) acum pe timp de vara imi vine tot 100 si ceva si ma intreb cat Dumezeului imi vine pe iarna,in conditiile in care suntem doua persoane si avem un program de lucru foarte incarcat si doar seara tarziu ajungem acasa,ne facem dus si mancam :D si cam atat....iar administratorul este un domn de varsta a 3a care se pare ca nu ma prea ia in seama....
Accept cu multa placere criticile dar si sfaturile dumneavoastra pentru ca sincer nu ma prea pricep la aceste lucruri si nu stiu cum si cui sa ma adresez
Va multumesc inca o data si va doresc o zi placuta in continuare

Cu respect
Calcan Marinela
Buna ziua

Am marea rugaminte daca este posibil sa-mi raspundeti la cateva intrebari,intr-un timp cat mai scurt,datorita faptului ca preturile si costurile intretineri la garsoniera unde locuiesc probabil ca se vor schimba o data cu schimbarea vremii :D:
*As dori sa stiu care este pretul exact pentru un metru cub de apa calda/apa rece,si daca este un detaliu important,in perioada 01/08/2010-31/08/2010(ma ajuta foarte mult sa-mi pot calcula singura consumul pe luna astfel incat sa pot si verifica daca si domnul administrator isi face datoria cum trebuie si este corect)?????
*Aceiasi intrebare am si in cazul curentului electric si a gazelor.??????
Astept raspunsul dumneavoastra cu mare interes.

Va multumesc foarte mult
Cu respect
Calcan Marinela