avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate x_troni_k

Activitate x_troni_k

i`a vazut sotul ei dar degeaba din cate stiu eu...rudele de gradul I nu se iau ca martori!!!Daniel
Buna ziua,ma numesc Daniel ,am 21 de ani ,si in vara anului curent am lucrat intr`o spalatorie auto...ca spalator de masini. Intr`o (blestemata) zi de sambata seara la ora 20, o femeie cu sotul ei au intrat cu masina lor,un Mercedes model mai vechi,pentru a-si spala masina atat interior cat si exterior!Boxa mea era libera,deci sarcina mi`a revenit mie! Toate bune si frumoase,masina a fost spalata,DAR a doua zi dimineatza femeia respectiva a revenit la spalatorie, cu motivul ca ii lipseau din masina suma de 600 RON si 150 Euro. Mentionez ca nu am gasit bani in aceea masina dar femeia o tinea mare si tare ca ea i`a avut!!!Au urmat demersurile normale, declaratzii peste declaratzii la politie, amenintari din partea organelor "competente" vorba vine...ca asa e la noi in Romania! Recent am fost chemat DIN NOU (cam a 7`a oara) la politzie...pentru a ma pune sub invinuirea de furt calificat! Nu au existat dovezi,amprente,martori,chitante de la exchange ca femeia spusese ca banii ii skimbase la un exchange! Am dat test poligraf la care din cate am inteles rezultatul a iesit nul! De curand am fost informat de "organul" ce se ocupa de problema respectiva, ca dosarul s-a inaintat la parchet cu hotararea de 18 ind1!!! Daca se poate sa ma lamuritzi si pe mine cu mai multe...ce inseamna acest 18 ind1,...si carere ar fi demersurile sa o dau in judecata pe femeie pentru denunturi calomnioase sau cum se spune...nu stiu ca nu sunt in tema...si daka pot intenta procesul pe civil sau pe penal???si cum e mai bine???

Va multumesc anticipat!!!