avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Activitate Aleksa3g

Activitate Aleksa3g

Ok.Multumesc frumos pt ajutorul tuturor.Specificasem ceva mai devreme ca m-am lamurit in decursul zilei de azi in legatura cu tot...Si,mai specificasem CA NU SUNT IN DOMENIU.Asa ca imi cer mii de scuze.
P.S.: postasem toata "poveste" acum cateva zile.
O seara placuta
A.P.
A avut angajat,avocat,pe unul din cei mai buni la ora actuala(cel putin cu numele) si se pare ca,degeaba.
Multumesc mult pt ajutor.M-am lamurit azi cum sta treaba.
Răspuns la discuția Codul penal
Sincera sa fiu,eu nu am gasit nimic.Toate articolele ziarelor online nu precizeaza deloc acest lucru.Am vazut ca,de fapt,nu se stie nimic sigur.
Răspuns la discuția Codul penal
Multumesc pt informatie.:)
Răspuns la discuția Codul penal
Buna.Eu intelesesem ca intra in vigoare de la 1 ianuarie 2011.Dar cautand pe net,am gasit ca nu este adevarat.
As vrea sa stiu daca, dvs,cumva ati gasit nou cod si unde.
Multumesc.
A.P.
Dar daca sunt indeplinite toate sarcinile?
Problema nu a fost ca nu si-a indeplinit sarcinile dispuse, ci s-a constata ca nu pot fi contopite 2 pedespe sub supraveghere,astfel incat i-au dat de executat pedeapsa cea mai grea si anume,4 ani..."Anuleaza beneficiul suspendarii sub supraveghere..."
Cererea,sau mai exact,cererile de contopire(2 la numar),au fost inaintate de serviciul de probatiune.
Se mai poate face ceva?Imi cer iertare daca nu sunt foarte explicita,dar nu sunt in domeniu.

Multumesc anticipat
A.P.
Răspuns la discuția Liberarea conditionata
Imi poate spune cineva,cu aproximatie,cam cat ar avea de executat din acea pedeapsa de 4 ani,luandu-se in calcul si anul de arest preventiv (1 an)+ munca prestata?
Răspuns la discuția Liberarea conditionata
Multumesc frumos pt raspuns.Deci,sa inteleg,ca daca munceste,in timpul detentiei,poate fi eliberat,dupa ce a executat cel putin jumatate din durata pedepsei.
Cum se face liberarea conditionata in cazul pedepselor mai mici de zece ani?Care este fractia? 2/3 sau 1/2 ,din pedeapsa?
Stiu ca se ia in calcul si munca prestata.
Multumesc.
Am inteles si stiu treaba asta.Stiu ca are de executat 4 ani.Dar,nu stiu,inca daca periodata in care s-a prezentat lunar,la serviciul de probatiune,se considera un mod de executare al pedepsei cu suspendare sau este o conditie impusa de ei,pt a ramane in libertate,la acea vreme.
Asta este nelamurirea mea,pt ca nu stiu exact cat o sa aiba de executat din cei 4 ani.
Multumesc
A.P.