avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate nottara68

Activitate nottara68

a fost pina la implinirea varstei de 18 ani
de acord cu dumneavoastra dar ea ce pierde la afacerea asta atata timp cat este apartamentulmeu nu nal ei ?????????????
pai sint in proces cu fosta ptr.ptr. recuperarea a 1/2 din suma care am platito singur pina in prezent,dar din pacate Romania a fost si ramane tot o tara de rahat deoarece vazand ca exista semnaturile si a mea si a lu fosta pe contractul de credit dureaza foarte mult timp mai ales ca a fost un credit de nevoiu personale totusi ea invoca tot felul de cumparaturi cum ar fii masina ,cu toate ca nu a fost credit ptr. auto si dureaza acest proces de 2 ani.asta inseamna bani ,nervi . depunanduse la dosar copia dupa contractulde credit automat trebuia sa imparta instanta creditul in doua,dar se pare ca Romania este o tara care se face de rahat singura.acum ca sant in Germania voi incerca sa pun toate siturile germane situatia asta din Romania,sa mai adaug si eu o bila neagra daca tot Romania cerseste acete bile negre.
am incercat varianta sa nu platesc bamca 3 luni si am fost somat de banca lucru care ei nu ia trimis o astfel de somatie.Ea nu7 are nici un bun,iar eu am un apartament cu care NU am girat la imprumut dar in schimb am fost amenintat ca mii se va lua locuinta.Copilul stie de situatia in care sint si de aia tot m-a dat in judecata .La ora actuala sint intretinut de viitoarea sotie daca ne ajuta dumnezeu sa ne casatorim ca actele dureaza foarte mult timp si sint foarte costisitoare.Viitoarea sotie are si ea doua fete in intretinere,iar in Germania o femeie nu castiga ca si un barbat
copilul este major.cand am lucrat iam platit 700 roni.am un credit inpreuna cu mama copilului luat cu semnatura si a mea si a ei pe contractul de credit si din 2007 de cand ne-am separat ea nu a mai platit nici un leu iar rata este de 500 roni pe luna.
intrebarea mea este ce tara este asta in care nu o obliga sau nu ai face nimic ei sa platesca ,dar pe mine fara venit ma obliga sa platesc si credit si pensie de intretinere ? avand si servici si ea si concubinul ei cu care locuieste de 3 ani impreuna.
copilul are 19 ani si s-a inscris la facultate .Cat am lucrat iam platit pensia de intretinere dar din 20 ianuarie sint fara servici fara venit. De o luna sint plecat din Romania la prieteni care ma si intretin,deci nici in germania nu lucrez deoarece este foarte greu de obtinut dreptul de munca mai ales ca nu stiu nici limba.
Intrebarea mea este daca nu am venituri nici in tara nici in starinatate sant obligat sa platesc pensia de intretinere?Daca sint obligat atunci ce este de facut ? Din om corect si cinstit sa devin delicvent ? Adica legea ma obliga sa fur sa atac pe strada sau sa dau in cap ca sa pot platii ? Astept raspuns . MULTUMESC
pot fi sanctionati legal cei care fumeaza pe casa scarii de bloc ?