avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Activitate valimar

Activitate valimar

Buna ziua !!
Acum doi ani m-am portat de Orage la Telekom ,motivul fiind lipsa semnanului !
Dupa achitarea si ultimei facturi catre Orange in valuare de 300 ron ,m - am trezit luna urmatoare cu o factura de 1700 ron ,valuarea evaluata de Orange pentru inca un an de contract!
Actualmente am fost anuntat de catre o firma de recuperarari ca am dosar de executare silita pentru suma de 1700 ron plus cheltuieli de judecata !
Mentionez ca executarea silita este pe firma,firma respectiva avind suspendata activitatea de aproximativ doi ani!!
Va multumesc pentru raspuns
Discuție portare
Buna ziua !
Acum doi ani m-am portat de Orange la Telekom în conditiile in care mai aveam un an de contract cu Orange!portarea am facut-o din lipsa de semna!
Precizez ca am platit si ultima facura Orange in valuare de 300 ron !
Dupa o luna am mai primit o factura de 1700 ron pentru portare inainte de expirarea contractului!
în prezent sunt notificat pentru executare silita ,refuzînd sa achit factura de 1700 ron!
Cum pot sa ma apar împotriva acestei situatii!!
Va multumesc pentru raspuns
Discuție donatie
Buna ziua
Am primit prin donatie de la mama mea, acum 6 ani,un teren pe care am construit o casa .Problema este ca, dupa 6 ani,datorita unor neintelegeri familiale(mi-a interzis sa mai am grje de parinti sai-bunicii mei-75 si 78 de ani )ma ameninta ca-mi anuleaza donatia !se poate ?
Va multumesc pentru raspuns !