avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Activitate fabiano

Activitate fabiano

si pe cheltuile de jiudecata care am platit eu avocat si drumuri din italia ?
adica ca tre sa fac o cerere pe daune masina la asigurare da ?
si cheltuile de jiuudecata ?
si ca am stat fara permis ?
buna ziua sunt un italian in anul 2008 am avut un accident in romania cu alta masina dupa ce a venit politia mau facut un proces verbal cu avertizment si 2 luni de zile sospendare permis de conducere unde au scris politia ca eram eu vinovat am facut recurs si am castigat primul proces si al doi dupa recurs facut de politi cu decisia irevocabila .adica ca eu sunt nevinovat
intrebare care e :
cum puot sa cer ban de jiudecata ?
cine tre sa imi plateste cheltuiele de jiudecata ?
am facut o cerere paguba de la asigurare al altul conducatorul masina pe daune la masina mea cu un avocat italian cine o plateste avocatul ?
nam lucrat 2 luni ca nu avem carnetul cine imi plateste ?
daca vret puot sa va dau numarul de dosarul !
ma scuzat sa nu scriu corect sunt italian si nu stiu bine limba !
nam inteles bine o raspunza lu dv ma scuzat
buna ziua sunt fabiano un italian in anul 2008 am avut un accident in romania dupa ce a venit politia mau facut un proces verbal cu avertizment si 2 luni de zile sospendare permis de conducere unde au scris politia ca eram eu vinovat am facut recurs si am castigat processul cu decisia irevocabila .
intrebare care e :
cum puot sa cer ban de jiudecata ?
cine tre sa imi plateste cheltuiele de jiudecata ?
am facut o cerere paguba de la asigurare pe daune la masina cu un avocat italian cine o plateste avocatul ?
daca vret puot sa va dau numarul de dosarul !
ma scuzat sa nu scriu corect sunt italian si nu stiu bine limba !
Răspuns la discuția asigurari rca despagubire
mam jiudecat cu politi pentru anulare proces verbal si ma scoteam de vinovat era normal ca din italia angajam un avocat sa ajiunga la asigurare ca sa ma platesasca daunele avute
Răspuns la discuția asigurari rca despagubire
cum puteam eu un strain sa ajiung la asigurare ardaf fara avocat
ca dupa accident mam intors in italia !!
Răspuns la discuția raspundere civila de asigurare
si broker respectiv spune ca exista o lege in romania ca in cazul de acord amiabil nu raspunde de oniorariu avocatul.
eu ca sunt italian si mam intors in tara mea era singura solutia ca angajam un avotat din italia ca ma rapresinta in fata broker

sunt italian am facut acident in romania acum 2 ani mam jiudecat cu polizia romana ca ma dat pe vinovat si am castigat procesul cu decisia irevocabila .IN italia am angajat un avocat care a contactat un broker de asigurare in italia ca raspunde de asigurare ardaf in italia acesta broker spune avocatului meu ca in cazul in care se ajiunge la un acord cu asigurare cum din legea romaniei onorariul avocatul nu vine platit de la asigurare ci de client (adica eu )
e adevarart ??? din ce articol de lege ??
sunt italian am facut acident in romania acum 2 ani mam jiudecat cu polizia romana ca ma dat pe vinovat si am castigat procesul cu decisia irevocabila .IN italia am angajat un avocat care a contactat un broker de asigurare in italia ca raspunde de asigurare ardaf in italia acesta broker spune avocatului meu ca in cazul in care se ajiunge la un acord cu asigurare cum din legea romaniei onorariul avocatul nu vine platit de la asigurare ci de client (adica eu )