avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Activitate VRABIE SIMONA

Activitate VRABIE SIMONA

Buna ziua
Eu sunt angajata cu contract de munca de 8 ore si mai vreau sa lucrez in alta parte si mi-au propus un contract de colaborare inca 8 ore e posibil asa ceva eu stiam de 4 ore ca se mai poate , va rog sa ma lamuriti si pe mine chiar daca am contract cu norma intreaga mai pot semna contract de colaborare si pe cate ore este posibil?

Buna ziua,

Am urmatoarea situatie am cumparat un teren de 500 mp in Nehoiu(Buzau) am facut contract de vanzare cu vanzatorul la notar si pe contarct este mentionat si pretul la care l-am cumparat si este si cadastru si intabulare si terenul este si in carea funciara este totul bine cu impozitele inregistrate si contractul este facut pe data de 26 martie 2012 dar acuma m-a sunat vanzatorul cel care mi-a vandut terenul ca vrea bani mai multi pe mp ca alt fel ma da in judecata conform noi legi care este in vigoare adica care este legea nu stiu la ce se refera si el vrea bani mai multi am luat cu 4 euro/mp si acuma vrea 5 euro/mp dar pe acte este vandut cu 4 euro mp deci este posibil ca el sa ma dea in judecata .Multumesc mult
Discuție pfa
Buna ziua,

As dori si eu sa stiu daca la pfa se depune formularul 392A sau 392B daca nu e platitor de tva si nu a depasit cifra de afaceri de 10000 euro
Răspuns la discuția DECLARATIA 101
Discuție DECLARATIA 101
Buna ziua,

Am si eu o intrebare la societatiile suspendate se mai depune 101?
Discuție societate 2010
Buna ziua,

Am o societate infintata la 15.06.2010 stiu ca nu platesc impozit minim societatiile infintate in 2010?
Discuție impozit profit
Buna ziua,
Am si eu o ontrebare referitor la calcului impozitului pe profit am avut pierede in trimestrul 3(01.2010-30.09.2010) in valoare de 120579ron si in trim 4 am avut profit de 150374 ron,cum calculez impozitul pe profit la diferenta intre 150374-120579=29795 la aceasta suma calculez impozit pe profit sau la suma de 150374sau la suma de 29795?va rog astept raspuns
Buna seara,

Am si eu o intrebare despre un pfa a iesit pe pierdere si trebuie sa ii depun formularul 220 dar el s-a infintat pe 21.06.2010 si atunci a depus formularul 220 dar acuma a iesit pe pirdere ii depun 220 pana pe 31 ianuarie 2011 sau pana pe 15 ianuarie 20111?
Răspuns la discuția Despre pfafonul de 35000 euro
Buna
Dar dc soc som e o agentie de turism si ele devin platitoare te tva chiar dc a depasit plafonul de 35000 euro.Va multumesc mult
Răspuns la discuția Despre pfafonul de 35000 euro
Buna ,
Imi pare rau dar nu asta e raspunsul care il asteptam.Va multumesc