avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit societate 2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

societate 2010

Buna ziua,

Am o societate infintata la 15.06.2010 stiu ca nu platesc impozit minim societatiile infintate in 2010?
Cel mai recent răspuns: ciobanumarilena61 , utilizator 18:17, 18 Ianuarie 2011
Da,datorita faptului ca societatea a fost infiintata in 2010 nu datoreaza impozit minim.De altfel impozitul minim s-a si abrogat la data de 01.10.2010.
Buna ziua,

intr-adevar societatile infiintate in 2010 nu platesc impozit minim in anul 2010 si nici nu vor mai plati datorita desfiintarii acestui tip de impozit.

Cu stima,
Iulian Sarariu
=D>corect!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit forfetar 2010 MARIAN76 MARIAN76 firmele infiintate in anul 2010 platesc impozitul minim sau forfetar (vezi toată discuția)
Impozit forfetar pentru firma nou infintata! distribution distribution Buna ziua, este cineva in cunostiinta de cauza care sa-mi spuna daca trebuie sa platesc impozit minim in cazul in care am o firma infintata anul acesta in feb ... (vezi toată discuția)
Mod de completare declaratia 101 privind impozitul pe profit pe anul 2010 DOINA T DOINA T Buna seara, Am o nelamurire legata de modul de completare al \" DECLARATIEI 101 PRIVIND IMPOZITUL PE PROFIT PE ANUL 2010\". Daca o societate ... (vezi toată discuția)