Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit societate 2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

societate 2010

Buna ziua,

Am o societate infintata la 15.06.2010 stiu ca nu platesc impozit minim societatiile infintate in 2010?
Da,datorita faptului ca societatea a fost infiintata in 2010 nu datoreaza impozit minim.De altfel impozitul minim s-a si abrogat la data de 01.10.2010.
Buna ziua,

intr-adevar societatile infiintate in 2010 nu platesc impozit minim in anul 2010 si nici nu vor mai plati datorita desfiintarii acestui tip de impozit.

Cu stima,
Iulian Sarariu
=D>corect!