avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Activitate etamarga

Activitate etamarga

Răspuns la discuția srl infintate in bulgaria
va multumesc.
am o firma in bulgaria si am obiect de activitate inmatriculari auto si inchirieri.va rog sa imi spuneti daca eu fac contracte de inchiriere auto la diverse persoane daca se da legea cu 90 de zile sa circule masinile este valabila si ptr societatile care le inchireaza masinile .va multumesc.
Răspuns la discuția srl
va multumesc ff. f. mult ptr acest raspuns. cu mare respect.
Răspuns la discuția srl
am cesionat srl cu tot cu contabilitatea sc nu am depus decl 394 spunetimi va rog sa imi rasp. daca din bilant se vad toate operatiunile .sa specific am eliberat o factura din care adm sc a recuperat tva. in anul 2008 luna oct. iar eu am predat contabilitarea si srl in 2009 luna martie eu nu mai am nici un act si sunt chemat la politie mam prezentat cu declaratia de la notar ca am predat toata contabilitatea .dar mam prezentat cu bilantul lui 2008 din care rezulta ca am rulat marfuri cu mult mai mare suma decit aceea de pe fc. ce mi se poate intimpla? eu am recunoscut ca am eliberat fc.dar din bilant nu se vede ca e prinsa in contabilitate, va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția probleme penale
multumesc ptr raspuns dar acel individ ca da bani cu dobinda nu pateste nimic si ca a scris el fila cec.vamultumesc cu respect
Răspuns la discuția faptuitor
va multumesc ptr raspuns contabilitatea nu mai este la mine dar reiese din bilant.cu repect
Răspuns la discuția probleme penale
suma pe fila este tripla dar eu am dat din bani cu dobinda de 12/ dar acuma l vreaf. mult.ma intereseaza daca a comlectat fila cec el nu este tras la raspundere
Răspuns la discuția faptuitor
va multumesc
Discuție faptuitor
am cesionat un srl am predat tota contabilitarea in fata notarului acum sunt chemat la politie ca faptuitor am avut materiale constructii am vindut la un srl la care am fost chemat la politie am recunoscut ca am vindut marfa am eliberat factura la care nu am depus dec 394 am eliberat fc in 2008 luna noiembrie si sc sa concesionat in 2009 luna martie la care am prezentat bilantul la care aveam o cifra de afaceri cu mult mai mare .va rog sa imi spuneti daca mai am eu de raspuns din urma.si ce mi se poate intimpla va multumesc
Discuție probleme penale
am inprumutat o suma de bani l p pf la care avind srl am dat o fila cec in alb semnata de mine la care domnul respectiv a introduso in banca la data de 06 mai 2010 am avut o intelegere scrisa dar contractul a expirat in 2009 cecul la introdus in 2010 acuma ma dat la politie. va rog sa imi spuneti daca mai sunt valabile afirmatiile lui.si daca el a complectat cec eu ce pot sa patesc va multumesc f.mult