avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Activitate GAGI

Activitate GAGI

Mulțumesc frumos!

Av. Liviu Voinea a scris:

Este optionala .

Bună ziua,
In iulie plecăm în concediu în Bulgaria iar eu și soțul avem carduri europene de sănătate.Baietelul nostru are 10 ani.Are nevoie de asigurare medicală de călătorie pentru perioada concediului, în caz de îmbolnăvire?
Mulțumesc frumos!
Bună ziua,
In iulie plecăm în concediu în Bulgaria iar eu și soțul avem carduri europene de sănătate.Baietelul nostru are 10 ani.Are nevoie de asigurare medicală de călătorie pentru perioada concediului, în caz de îmbolnăvire?
Mulțumesc frumos!
Răspuns la discuția Salariu cuvenit
Mulțumesc frumos!
Discuție Salariu cuvenit
Vă rog să-mi spuneți ce salariu trebuia să incasez pentru luna ianuarie ținând cont că toată luna am fost în concediu medical iar salariul de încadrare este 2676 lei.
Mulțumesc frumos!
Răspuns la discuția Stagiu vechime
Vă mulțumesc frumos!
Răspuns la discuția Stagiu vechime
Vă mulțumesc frumos!
Ccc a fost în perioada mai 2011-aprilie 2013, întrebarea este dacă se consideră vechime la actualul loc de muncă pentru stabilirea sporului de vechime.
Mulțumesc frumos!

Cornel Vasile a scris:

a) Conform legislatiei in materie :
1. Incepand cu 20.01.2007, perioada CCC vechime în muncă și în serviciu.

2. Incepand cu 01.01.2012, perioada CCC constituie vechime in specialitate.

b) perioada de șomaj nu se consideră vechime în muncă.

Discuție Stagiu vechime
Bună seara,
Vă rog frumos să-mi spuneți dacă cei doi ani pentru creșterea copilului sunt considerați vechime în câmpul muncii.De asemenea , vă întreb dacă perioada de șomaj (datorată insolvenței firmei) se consideră vechime în muncă.
Vă mulțumesc frumos!
Răspuns la discuția Concediu Bulgaria
Vă mulțumesc frumos!
Am achiziționat în ianuarie de la o agenție de turism bilete pentru vacanță în Bulgaria,cu începere 24 iulie 2020.Ce putem face în momentul de față deoarece nu am reprogramat încă sperând că putem merge.Se mai poate reprograma sau pierdem banii?