avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Activitate Deldinik

Activitate Deldinik

am lucrat la o firma ca revisor gestiune(faceam inventare la chioscurile firmei)si la un inventar am gresit si in loc de 100 am scris 200.cand s-a calculat inventarul a iesit bine dar ne-am dat seama de greseala...ideea este ca in mod normal acea doamna trebuia sa aibe lipsa!intre timp eu am plecat de la ei si acum cand trebuia sa iau lichidarea si banii pe concediu mi-a oprit lipsa aceea...nu mi se pare in regula...ce as putea face?
Răspuns la discuția concediu crestere copil
dar poate sa ma dea afara cand inceteaza contractul sau este obligat sa il prelungeasca?
daca am contractul de munca pe perioada determinata pana in luna octombrie 2011 dupa care o sa il prelungeasca tot pe determinata(cred),pot beneficia de concediu pt. cresterea copilului?:-/
Discuție salariu
care este salariul minim pe economie net?
suma nu este foarte mare..pe 3 luni..asta inseamna 343.50 ron!aseara am luat legatura cu mama si imi va trimite o procura pentru a o reprezenta in instanta.de asemenea am l;uat legatura si cu o d-na avocat care mi-a spus ca o sa se uite astazi pe dosar.astept sa ma sune sa vad ce zice
eu am fost la presedintele asociatiei si mi-a spus ca nu e treaba lui!oricum multumesc mult.am sa trimit mandat postal
am ramas datoare la intretinere iar acum d-na administrator nu mai vrea sa imi primeasca banii:O m-a dat in judecata pentru neplata.mama e proprietara apartamentului dar ea este plecata din tara si nu se poate prezenta.am fost la tribunal si de acolo mi s-a spus ca se va judeca in lipsa...ce as putea face?am banii pt intretinere dar d-na adm. nu vrea sa ii primeasca:O