avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Activitate dezix

Activitate dezix

Răspuns la discuția CARTE DE MUNCA
Am si eu o problema asemanatoare: m-am angajat acum 2 ani la o firma si n-am primit salariul... am dat-o in judecata (conflicte de munca). Procesul a fost gratuit, fara avocat. Am castigat dreptul de a-mi recupera datoriile salariale "pana in prezent", obligatia angajatorului de a platii darile la stat, dar nu si dreptul de a-mi inceta contractul de munca (conform legii) asa cum era normal. Am angajat un executor care sa-mi recupereze banii si cartea de munca dar de atunci nu s-a mai intamplat nimic iar eu nu pot lucra decat part-time. Cartea de munca este la ITM dar nu o pot recupera pana nu se finalizeaza procesul (adica pana nu-mi recupereaza executorul banii). Va rog sa-mi dati un sfat. Imi mai pot recupera cartea de munca? De mentionat este faptul ca angajatorul nu este de gasit. executorul imi spune ca firma ei exista in continuare dar ca are toate conturile blocate si ca nu are nimic pe care sa puna sechestru. Firma este un S.R.L. asa ca, din cate am inteles, Managerul nu poate fi facut responsabil si executat ca persoana fizica.

Va multumesc.