avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Activitate nuzzu

Activitate nuzzu

buuna ziua!as vrea sa stiu daca pot obtine un ajutor de la uniunea europeana in vederea deschiderii unui magazin mixt la tara, daca eu nu am nici un ban.Cred ca 5000 de euro estimativ mi-ar fi de ajuns.multumesc
Răspuns la discuția cine a gresit???
ma scuzati dar cum nu am ce acte sa refac cand ea are trei sferturi si eu un sfert.ar fi ok dar nu si in cazul in care toate bunurile sunt dobandite de mine si sotul meu pe timpul casniciei.
Răspuns la discuția cine a gresit???
va multumesc mult de raspuns
dar nu stiu cum sa procedez sa refac actele ...trebuie sa ma adresez celor care le_a facut atunci sau este vreo institutie ceva unde sa merg?trebuie dezbatuta din nou mostenirea?eu nu vreau sa fac acte altcuiva ,doar nu vreau sa fiu dezavantajata in vre un fel sau sa fiu data afara din casa mea.va multumesc inca o data
Răspuns la discuția divort
VA MULTUMESC ,CA SUNTETI ALATURI DE MINE .PENTRU MINE CONTEAZA FOARTE MULT CA ,CHIAR SI UN OM CARE NU MA CUNOASTE POATE SA MA FACA SA MA SIMT MAI BINE MORAL SI IMI DA PUTERE SA MERG MAI DEPARTE.DUMNEAVOASTRA CREDETI CA E BINE SA DAU DIVORT SAU SA ASTEPT POATE DA EL .CUM AS FI MAI AVANTAJATA?EVIDENT IN PRIVINTA COPILULUI PENTRU CA NU VREAU SUB NICI O FORMA SA O IA CINEVA DE LANGA MINE.M AR AVANTAJA CU CEVA DACA AS RENUNTA LA TOT CE AM DOBANDIT IMPREUNA CU EL PE TIMPUL CASATORIEI DDOAR PENTRU A_MI LASA FATA?MULTUMESC PT SUSTINERE
am 78 de ani si am o nelamurire...cand mi_a murit sotul s a dezbatut mastenirea si fiica mea ,singura mea fiica figureaza in acte ca propietar a trei sferturi din toata proprietatea si eu doar la un sfert.de ce?este corect sau s_au sa facut o greseala/multumesc
Răspuns la discuția divort
VA MULTUMESC PENTRU SUSTINERE.ASA ESTE AVETI DREPTATE,STIE CA IMI ESTE FRICA DE EL SI DE ASTA MA AMENINTA.CREDETI MA CA STIU DE CINE IMI ESTE FRICA PENTRU CA AM LUAT BATAI DE LA EL SORA CU MOARTEA.MA BATUT NUMAI IN CAP PANA AM VOMITAT SANGE.CREDETI MA CA AM TRAIT CLIPE DE GROAZA
Răspuns la discuția divort
va multumesc mult de raspuns,dar nici nu pot sa neglijez faptul ca ma amenin]ta ca ma omoara si ca lui nu ii pasa daca se duce in inchisoare daca o sa dau divort si incerc sa fac ceva sa iau fata...credetima ca imi este frica .va multumec inca o data

Discuție divort
sunt o femeie foarte dezamagita din toate punctele de vedere.sotul meu lucreaza in spania ,m_a chemat si pe mine acolo si m_a maltratat si fizic si psihic amenintandu_ma ca daca divortez de el ma bate ,ma omoara si imi ia si copilul prin puterea lui financiara(eu am reusit sa plec de la el si sunt in romania si momentan nu lucrez)avem o fetita de 5 anisori care a fost crescuta de mine si implicit de parintii mei.el a plecat din romania de cand avea nici un an.avem casa facuta dar dezavantajul meu e ca eu nu am lucrat cu contract de munca cat am fost acolo.nu vreau sa imi pierd copilul.sunt disperata .si acum ma suna si ma ameninta ca ma omoara si imi ia fata.va rog din suflet sa ma ajute cineva cu un sfat ce sa fac cum sa procedez.va multumesc :(