Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Ajutor de la UE in vederea deschiderii unui magazin ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Ajutor de la UE in vederea deschiderii unui magazin mixt la tara

buuna ziua!as vrea sa stiu daca pot obtine un ajutor de la uniunea europeana in vederea deschiderii unui magazin mixt la tara, daca eu nu am nici un ban.Cred ca 5000 de euro estimativ mi-ar fi de ajuns.multumesc
george-neagu, moderator
Nu va da nimeni bani asa. Trebuie sa aveti un business plan, sa il expuneti. Trebuie sa veniti si dvs. cu o parte din bani. Sunt doar anumite segmente care pot primi fonduri nerambursabile, iar comertul cu amanuntul cred ca este pe cel mai redus nivel - alaturi de consultanta.