avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Activitate emilia_maria

Activitate emilia_maria

Răspuns la discuția de competenta cui?
care este de tel verde pentru reclamatie?
Răspuns la discuția de competenta cui?
as vrea sa fac o reclamatie pt munca la negru unde o fac?MULTUMESC
un pensionar pe caz de boala are drept de munca?daca nu ce se poate intampla in cazul ca este prins ca munceste si la negru?
Va multumesc!
Discuție caz penal?
Buna seara si La multi ani!va rog sa-mi spuneti si mie daca incidentul pe care am sa-l relatez de competenta cui este?In ajun,ma aflam intr-un supermarket impreuna cu sotul meu,cand am intrat in magazin o doamna plangea,isi pierduse portofelul,la un interval de timp a venit la mine sa-i arat geanta,m-am simtit jignita,m-am opus,pe urma i-am arata-o,la rugamintea sotului.Imediat au venit doi tineri sa scot portofelul,am incercat sa le explic ,au sarit la bataie,m-au lovit si pe mine si pe sotul meu,cand am vrut sa sun la politie nu m-au lasat mi-a luat tel.din mana,ne-au agresat atat fizic cat si verbal,a aparut politia,ni s-a facut perchezitie corporala,bineinteles nu s-a gasit nimic la noi,am fost la politie am depus reclamatie,ca pana la urma nu inteleg ce vor de la noi si daca au fost sanctionati intr-un fel cei doi dar din ce am inteles vor sa-mi retag reclamatia sub pretextul ca nu voi obtine nimic ca nu e caz penal.Eu sunt postas,orasul unde s-a intam,plat este un oras mic,voi fi nevoita sa-mi schimb serviciul,rusinea pe care am tras-o n-o pot explica,cat despre certificate legale nu poste fii vorba,ce sa fac cum sa procedez?CALOMNIAa fost abrogata?
Răspuns la discuția caz penal?
inc-odata,mii de multumiri!
Răspuns la discuția caz penal?
am o adeverinta de la evidenta populatiei cu domiciliul sotului meu din 1983,mama sa locuieste din '86,am hotarari jud in care mama sa cere extinderea si arata cine a locuit cu dumneaei cerand rezilierea contractului de inchiriere deoarece numitul,nu fiul sau,este un individ extrem de periculos,avand antecedente penale ,furturi prin efractie,si le pune viata in pericol.
Răspuns la discuția caz penal?
va multumesc!plangerea penala se depune la...?
Răspuns la discuția caz penal?
deci,nu pot face plangere penala pt declaratii mincinoase?
Răspuns la discuția caz penal?
ce este acela extenso?
Discuție caz penal?
Buna ziua.Am si eu o problema ,grava,zic eu.Pe rolul tribunalului se afla un dosar civil privind beneficiul contractului de inchiriere a spatiului,in urma divortului,La primul termen s-a depus o cerere de interventie in nume propriu unde se incearca
pacalirea 'instantei,cerere depusa de mama sotului in care spune ca spatiul i-a apartinut in totalitate si ne-a fost atribuit datorita ei dupa ce ne-am casatorit,si ca sotul meu a locuit cu dumneaei,fals,spatiul nu i-a apartinut niciodata in totalitate,dumneaei a locuit cu o alta familie si sotul meu nu a locuit niciodata cu mama lui,ba mai mult dumneaei avea cerere depusa pt extindere,dar primaria a considerat sa ne atribuie noua spatiul,a fost doar o intamplare,desi aveam contract nu ne-am putut ocupa spatiul decat cu o hotarare jud executorie dupa 2 ani de la incheierea contractului,si ne-a mai chinuit alti ani incercand sa dovedeasca imposibila convietuire cu noi ponegrindu-si fiul.Daca acea cerere de interventie este un caz penal,va rog sa-mi spuneti si care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez?Mii de multumiri!