avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters179554

Activitate ContSters179554

va rog sa imi spuneti daca fostul sot ia fost incredintata fetita de 6 ani jumate prin hotarare definitiva si irevocabila poate pleca cu fetita in spania sau in alta tara fara ca eu sa ii dau o semnatura ca sunt de acord pt ca oricum a facut in asa fel sa nu imi pot vizita fetita in programul de vizita dat de tribunal.el nu mai locuieste la adresa ce a mentionato la proces adresa din buletin .el locuieste cu fetita in petrosani iar eu mam casatorit in deva.am fost de nenumarate ori la petrosani sa imi vad fata dar nu am putut din cauza ca nu stiu unde sa mutat fostul sot.ultima oara am fost la politia din petrosani si am facut o plangere pt ca nu pot sa imi vad copilul .dupa o saptamana mi-au spus cei de la politie mi-au spus ca fostul sot locuieste la concubina lui.dar gebeaba ca nu iam gasit acasa.ce pot sa mai fac.eu vreau sa mi se incredinteze mie fata .pt.ca el nu are o scoala femeia cu care locuieste nu inteleg de ce are ia grija de fata mea si el e mai mereu plecat.
buna seara.va rog sa imi spuneti ce sa fac am primit o citatie de la politia din petrosani sa ma prezint in data de 03.12.2010 in calitate de faptuitor in cauza privind abandon de familie vreau sa spun ca sunt divortata de fostul sot si eu m-am recasatorit si locuiesc in deva si nu stiu cum sa procedez pt ca eu lucrez si nu ma ma lasa de la lucru sa imi iau o zi libera.oare daca merg la politia de la deva ma pot lamuri ei
va rog sa ma sfatuiti ce pot face pt ca copilul ia fost incredintat fostului sot si el sta impreuna cu minora si concubina la petrosani,iar eu locuiesc in deva.copilul i sa incredintat tatalui pe motivca eu am stat in concubinaj cu 2 barbati.acum mam recasatorit si nu mai stiu cum sa procedez sa imi castig copilul.am deschis proces in deva si lam dat in judecata pt a mi se incredinta minorul mie dar am pierdut.am fost la un alt avocat si sa uitat pe hotarare si ma sfatiut sa il caut dupa ce ma marit ca mia spus ca pana atunci nu potate sa faca nimic.vreau sa va spun ca el nu mai locuieste la adresa unde are domicilul acum locueste la concubina.din cate stiu el nu ai lucreaza.dati un sfat cum sa procedez.nu pot sa imi vad copilul din motiv ca nu stiu unde sta am fost de nenumarate ori la domicilul fostului sot dar fara sa imi pot vedea copilul.va multumesc