avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Activitate wiktor_i

Activitate wiktor_i

Răspuns la discuția plateste asiguratorul?
100.000 reprezinta daunele morale conform sentintei ,deci sunt bun de plata.Multumesc pentru raspunsuri!
Răspuns la discuția plateste asiguratorul?
Deci daca procesul a durat 3 ani asiguratorul poate zice bine mersii pas nu? .
Răspuns la discuția plateste asiguratorul?
Daca accidentul a avut loc in 2007 care varianta a ordinului e aplicabila ?
Răspuns la discuția plateste asiguratorul?
Asiguratorul se poate lua in astfel de cazuri doar dupa hotararea judecatoreasca.Intrebarea era daca expresia continuta in hotarare pe care am subliniato in primul post obliga sau nu asiguratorul la plata in solidar si as fi recunoscator daca stimatii consultanti prezenti pe forum ar putea da un raspuns avizat
Răspuns la discuția plateste asiguratorul?
hotararea instantei e deja definitiva deci ma intereseaza daca va platii sau nu asiguratorul si nu vad ce legatura mai are nr de zile sau nr de persoane cu ceeace intreb eu ..stima
Răspuns la discuția plateste asiguratorul?
120.000 ron
Răspuns la discuția plateste asiguratorul?
si atunci la ce se refera acea limita de despagubiri pentru vatamare corporala si sau deces din polita rca?
In urma unui accident cu vatamari corporale am fost condamnat la inchisoare cu suspendare si la plata unor despagubiri materiale si morale substantiale.In hotarire scrie:INSTANTA CONSTATA CALITATEA DE ASIGURATOR A SC OMNIASIG. va platii sau nu asiguratorul despagubirile acordate de instanta persoanelor vatamate?
Am fost condamnat la 5 luni cu suspendare pentru cea de a doua infractiune (accidentul) ÎNTREBARE! trebuie sa fac eu cerere de contopire sau cum se procedeaza in cazul de fata?
procesul e in alt judet si nu am putut ajunge , nu am avut avocat platit in acest proces ci in celalalt doar la apel