Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... plateste asiguratorul?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

plateste asiguratorul?

In urma unui accident cu vatamari corporale am fost condamnat la inchisoare cu suspendare si la plata unor despagubiri materiale si morale substantiale.In hotarire scrie:INSTANTA CONSTATA CALITATEA DE ASIGURATOR A SC OMNIASIG. va platii sau nu asiguratorul despagubirile acordate de instanta persoanelor vatamate?
wiktor_i, utilizator
din pacate asigurarea nu acopera despagubirile partilor vatamate corporal... deci sunteti cam bun de plata
si atunci la ce se refera acea limita de despagubiri pentru vatamare corporala si sau deces din polita rca?
la ce suma se ridica despagubirile si cate zile de iml au avut persoanele vatamate
120.000 ron
ati avut mai multe persoane vatamate datimi mai multe detali cu zile de spitalizare tot ce au patit ca sa pot sa va dau un raspuns