avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... plateste asiguratorul?
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

plateste asiguratorul?

In urma unui accident cu vatamari corporale am fost condamnat la inchisoare cu suspendare si la plata unor despagubiri materiale si morale substantiale.In hotarire scrie:INSTANTA CONSTATA CALITATEA DE ASIGURATOR A SC OMNIASIG. va platii sau nu asiguratorul despagubirile acordate de instanta persoanelor vatamate?
Ultima modificare: Vineri, 21 Ianuarie 2011
wiktor_i, utilizator
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 01:08, 22 Ianuarie 2011
din pacate asigurarea nu acopera despagubirile partilor vatamate corporal... deci sunteti cam bun de plata
si atunci la ce se refera acea limita de despagubiri pentru vatamare corporala si sau deces din polita rca?
la ce suma se ridica despagubirile si cate zile de iml au avut persoanele vatamate
120.000 ron
ati avut mai multe persoane vatamate datimi mai multe detali cu zile de spitalizare tot ce au patit ca sa pot sa va dau un raspuns

Alte discuții în legătură

Salut vlaseiulian86 vlaseiulian86 Am avut un accident rutier in urma caruia am fost spitalizat 10 zile. Am fost la asigurari in calitate de pagubit si si mi s-a zis ca se asteapta neinceperea ... (vezi toată discuția)
Daune rca ati14ati ati14ati doresc sa aflu cat a fost limita maxima de despagubire la daune RCA pe 2004 la sc astra s.a? (vezi toată discuția)
Despagubiri asigurari niky81 niky81 hotararea curti de apel suna cam asa \"Admite recursurile declarate de inculpat , firma de asigurari, partile civile, obliga inculpatul la plata ... (vezi toată discuția)