avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Activitate mirela2011

Activitate mirela2011

Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
da, poti face cariera in avocatura si cu facultatea la fara frecventa, daca asta inseamna fr, trebuie sa fii doar licentiata in drept, nu exista alta conditie de studii, atat la avocatura cat si la magistratura. Iar ca sa intri in barou sau INM, da, trebuie sa dai examen, si inca unul foarte serios, asa ca iti sugerez sa stai cu burta pe carte. Multa bafta.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
scrie in lege negru pe alb ca sunt admisi la concurs auditorii de justitie
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
da, clementmihai, eu. Dar am vazut ca sunt doar 20 de locuri, iar pe ordinea de zi a CSM-ului nu era atasata si anexa cu locurile instantelor (cele 20). Asa ca deocamdata spun doar teoretic ca da.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
sper ca dau azi rezultatele, ...
Si de la afisarea de azi oare cate zile mai trebuie sa treaca pana la afisarea rezultatelor finale, dupa perioada cu contestatiile si alea alea ...
Desi, presupun ca nu trebuie sa asteptam pana atunci ca sa depunem cererile pentru adeverintele referitoare la buna reputatie. E ok si azi, nu?
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Daca va rog, nu imi spuneti si mie unde gasesc listele cu cei inscrisi la examen?
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
amaris, daca imi dai adresa de yahoo iti trimit si tie, dar aici nu stiu sa atasez folder.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Am inteles ideea ta. Probabil asa o fi in Bucuresti. La noi, in "provincie" il cerem de la administratiile financiare, asa zisele finante.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
ce ANAF? si acolo facem cerere?
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
mai am si eu o intrebare: cand depui cererea? incepand cu data afisarii rezultatelor? sau se poate si inainte? Asteptam pana atunci? ca mie mi-e teama ca vor rade de mine daca o depun deja.
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
nu ai fost tocmai chibzuit, dar acum faptul e consumat. Era bine sa ramai inca angajat pana la validare, nu doar pana la afisarea rezultatelor finale. Dar nu iti face probleme, tabelul e ok. Doar sa nu apara probleme mai tarziu, la verificarea bunei reputatii, la medicale etc. Dar presupun ca nu vor fi nici acolo surprize... ca doar nu ii fi tu cel mai ghinionist.