avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Activitate baluthebig

Activitate baluthebig

Răspuns la discuția vreau sa stiu daca..
mulrumesc pt raspuns..o seara buna tuturor!!
Răspuns la discuția vreau sa stiu daca..
pai da...sunt parat...deci daca nu ma prezint nu e nici o catastrofa....se va amana!!! cineva mi-a zis ca daca nu sunt acolo procesul merge mai departe,adica nu se va amana..
pe 27 luna aceasta am prima infatisare la divort!!! nu sunt insa pregatit,nu am gasit insa un avocat!!! daca nu ma prezint,care ar fi consecintele??
Răspuns la discuția ajutorrrr....urgent
pai de fapt nici nu vrea altceva decat atat...copilul ei si hainelele atat ale ei cat si ale fetitei,lucru ce refuza sa il si faca!!!!dar in cazul in care copilul ii va fii incredintat ei mi se pare absolut normal sa ii dea partea fetei...nu mi se pare normal ca toata munk ei timp de 7 ani sa fie pur si simplu pierduta...si sunt toate celelalte produse electrocasnice care au fost luate de ei impreuna...sunt banii ramasi de pe nunta undeva intr-un cont avand-o ca si clauza pe ea...mentionez ca modificarile in mare parte s-au facut pe banii ramasi de la nunta....cat ma costa ordonanta presidentiala pt recuperarea hainelor mele si ale fetei?

Răspuns la discuția ajutorrrr....urgent
pai de fapt nici nu vrea altceva decat atat...copilul ei si hainelele atat ale ei cat si ale fetitei,lucru ce refuza sa il si faca!!!!dar in cazul in care copilul ii va fii incredintat ei mi se pare absolut normal sa ii dea partea fetei...nu mi se pare normal ca toata munk ei timp de 7 ani sa fie pur si simplu pierduta...si sunt toate celelalte produse electrocasnice care au fost luate de ei impreuna...sunt banii ramasi de pe nunta undeva intr-un cont avand-o ca si clauza pe ea...mentionez ca modificarile in mare parte s-au facut pe banii ramasi de la nunta....cat ma costa ordonanta presidentiala pt recuperarea hainelor mele si ale fetei?
Răspuns la discuția ajutorrrr....urgent
poftim?tin sa mentionez ca de cand sunt ei cununati s-au facut schimbari majore in casa aia.....de ce nu ar avea ea dreptul?nu cumva exista legi care atesta asta?si mai nou si bunurile din perioada concubinajului se impart?copilul are 4 ani iar acest copil e dependent de mama lui....
Răspuns la discuția ajutorrrr....urgent
pai initial ea o sa se mute la mama mea iar cat despre gasirea unui loc de munca,urmeaza si asta.faptul ca ea are 2 parinti in viata iar el niciunul nu reprezinta un avantaj?indiferent de cati ani au de cand sunt cununati are si ea dreptul acolo?
sora mea este casatorita legal de aproape 4 ani iar alti 3 ani i-a trait alaturi de sotul ei in concubinaj...in urma unor discutii ea a hotarat ca fiecare sa mearga pe drumuri diferite.mentionez ca impreuna au si o fetita de 4 ani.timp de 7 ani alaturi de el a trait un adevarat calvar,jigniri,indiferenta,cresterea unui copil nefiind ajutata de el!!!momentan ea nu lucreaza si asta pt ca el nu a lasat-o.intrebarea mea este : in urma uni divort care ar fi urmarile?ce drepturi ii revin ei ? va castiga custodia copilului?mentionez ca acesta i-a pus stapanire pe tot refuzand pana sa ii dea si hainele ei sau ale fetitei?se poate face partaj kiar daca actele casei nu sunt pe numele lui,acestea fiind pe numele tatalui,ambii parinti fiind decedati?