Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... vreau sa stiu daca..
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

vreau sa stiu daca..

pe 27 luna aceasta am prima infatisare la divort!!! nu sunt insa pregatit,nu am gasit insa un avocat!!! daca nu ma prezint,care ar fi consecintele??
Daca sunteti parat se va amana, daca nu va prezentati niciunul se va suspenda, iar daca sunteti reclamant se va respinge.
Va puteti prezenta si cere un termen pt angajarea unui avocat
depine de calitatea pe care o aveti- daca sunteti reclamant trebuie obligatoriu sa va prezentati si sa solicitati acordarea unui nou termen pentru angajarea unui aparator.
pai da...sunt parat...deci daca nu ma prezint nu e nici o catastrofa....se va amana!!! cineva mi-a zis ca daca nu sunt acolo procesul merge mai departe,adica nu se va amana..
Nu e nici o catastrofa daca nu va prezentati. Nu doriti sa depuneti intampinare, sau sa faceti si dvs. cerere de divort alaturi de cererea reclamantului, sau sa propuneti probe? Eu va recomand sa va prezentati si sa solicitati un termen pt angajare aparator, sa nu pierdeti prin neprezentare anumite drepturi procesuale.
mulrumesc pt raspuns..o seara buna tuturor!!