avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Activitate kamy_dani

Activitate kamy_dani

daca piritul intr_un proces nu se prezinta la mai multe termene de judecata ce se poate intimpla cu acel proces?va multumesc
ce este de facut in cazul in care un avocat a pierdut un proces o mare companie, proces in care sin implicati 1000 de actuali si fost angajati ai acestei companii.intrebat daca nu introduce recursul la sentinta judecatoresaca recurs care trebuie introdus in 10 zile de la comunicare acesta raspunde ca nu va introduce recursul pina nu va vedea motivul care a stat la respingerea actiunii pt ca la acea data a reprezentat o alta cauza.in proces este vorba despre drepturi salariale cuvenite salariatilor acestei companii.dpa felul cum se comporta cu cei pe care i_a reprezentat in proces neraspunzindu_le la telefon acesta lasa loc de interpretari.va multumesc.
Răspuns la discuția resingere actiune
dica cum perimarea lui?va multumesc
Răspuns la discuția resingere actiune
deci singura cale de a mai recupera aceste repturi este recursul.de obicei curtile de apel pot mentine solutiile primelor instante judecatoresti?ce parere aveti?va multumesc.
Răspuns la discuția resingere actiune
ce inseamna cererea de disjungere ?va multumesc
Răspuns la discuția resingere actiune
daca prescripia drepului la actiune a fost respinsa pe ce motiv putea fi respinsa actiunea salariatilor?
intr_un dosar in care sint implicati vreo 1000 de salariati si cre prevedea recuperarea unor drepturi salariale neachitate intre anii 2005_2010 mai precis cota parte din profitul unei mari companii dupa ce dosarul a fost inregistrat in anul 2009 si afost judecat pe parcursul a 2 ani decizia finala a :fost:resinge exceptia prescriptiei dreptului la actiune.respinge actiunea.ce inseamna aceasta?mai exista vreo cale ca in cazul in care procesul este pierdut aceste drepturi sa fie cistigate?va multumesc.
Răspuns la discuția tittlu executoriu
nu am facut succesiunea
Răspuns la discuția tittlu executoriu
daca nu detin nimic in proprietate ,nu am nici seviciu,iar toate bunurile sint pe numele tatalui me care a decedat urmasi ai acestuia fiind decit eu si mama mea ce se poate intimpla in cazul executarii silite?va multumesc.
ce reprezinta un titlu executoriu si de cind isi produce efectul?se poate face o executare silita anaf fara existenta unei hotarari judecatoresti?va multumesc.