Forum Discuţii juridice Executare silită tittlu executoriu
Discuție deschisă în Executare silită

tittlu executoriu

ce reprezinta un titlu executoriu si de cind isi produce efectul?se poate face o executare silita anaf fara existenta unei hotarari judecatoresti?va multumesc.
ANAF-ul are reglementare proprie pentru emitere titlu executoriu si demarare executare silita, reglementare pe care o puteti verifica in codul de procedura fiscala. Nu este nevoie de hotarare judecatoreasca pentru a porni executarea silita.
daca nu detin nimic in proprietate ,nu am nici seviciu,iar toate bunurile sint pe numele tatalui me care a decedat urmasi ai acestuia fiind decit eu si mama mea ce se poate intimpla in cazul executarii silite?va multumesc.
Pai o parte din bunurile tatalui dvs. au intrat in patrimoniul tau? Ati facut succesiunea?
Daca da, vei fi executata pe partea pe care ai mostenit-o
nu am facut succesiunea
actiunea oblica e la indemana creditorului, dar parerile sunt impartite.