avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate ionutyahoocoom

Activitate ionutyahoocoom

Răspuns la discuția testament
multumesc mult ....domnilor avocati nu ati pomenit nimic de reductiunea testamentului ....ce sfat puteti sa dati in cazul meu?
Răspuns la discuția testament
multumesc tuturor ...dl.taur 36 am specificat ca fratele meu nu a avut copii si in acest caz cum se imparte masa succesorala ?
Discuție testament
buna dimineata ...tatal meu inainte sa decedeze a lasat testament fratelui meu pe casa parinteasca si mai multe terenuri arabile fratele meu dezbate succesiunea fara sa ma anunte si pe mine si dupa un an decedeaza si el iar cumnata mea face acelas lucru si nu ma cheama la succesiune spunind notarului ca nu mai are alti mostenitori Mentionez ca nu au avut copii si nici bunuri dobandite impreuna .As dori sa stiu .daca 1...cumnata mea beneficiaza de bunurile dobandite prin testament de fratele meu ?..2..daca anulez certficatul de mostenitor dupa fratele meu cat imi revine mie si cat sotiei lui ?
Răspuns la discuția Carte de munca
firma numai exista de 10 ani
Discuție Carte de munca
Stimati avocati ,
In timp ce ma duceam la somaj m-i s-a furat borseta cu actele printre care era si cartea de munca . Am recuperat anii de munca de la institutiile de unde am lucrat in afara de una care este Avicola Titu din Danbovita unde am lucrat 6 ani .
Aceasta institutie este rasa de pe fata pamantului . Arhiva nemai existand din cauza ca a luat foc .

Va rog insistent sa-mi spuneti unde sa ma adresez si cum opot proceda pentru a recupera acesti ani pierduti .

Am dovezi la fostii colegi de munca .
Va multumesc !
Astept raspunsul Dvs.
Răspuns la discuția Permis auto la 17 ani
am crezut ca sa dat o noua lege care prevede obtinerea permisului auto la 17 ani...:((
La cati ani un adolescent poate obtine permisul auto ?
Răspuns la discuția un sfat
multumesc mult pentru raspuns
eu sunt reclamant in acest dosar avand ca obiect nulitatea absoluta a unui certificat de mostenitor care s-a anulat si parata a facut apel la Targoviste unde s-a anulat apelul iar acum nu stiu la ce m-as putea astepta si m-ai exact unde ? ar mai avea drept de recurs .....tot la tribunalul targoviste sau la alt tribunal ?
Răspuns la discuția un sfat
multumesc pentru raspunsuri
as dori sa stiu - recursul se va tine tot la judecatoria unde i-a fost respins apelul sau mai sus.......?
Discuție un sfat
am fost reclamant intr-un proces pe care l-am castigat , apoi parata a facut apel si presedinta i-l-a respins .
as dori sa stiu daca mai are dreptul la recurs sau altceva asemanator ca sa ma cheme iar in instanta ?
multumesc