avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate andamonica

Activitate andamonica

Buna seara...am primit acasa de la un anume executor o somatie cum ca mostenitorii defunctului(tatal meu fiind defunctul ce a fost executat silit in urma unei hotarari judecatoresti) trebuie sa se prezinte in termen de 8 zile sa-si onoreze obligatiile:O...tin sa precizez ca nu s-a dezbatut nici o mostenire...ce pot face?va multumesc
buna ziua .....sunt intr-un mare impas si as dori ca cineva sa ma ajute cu niste sfaturi...dar sa incep cu inceputul....
bunicul meu s-a judecat mai multi ani cu sora si cumnatul sau.....intr-un final anul asta instanta de judecata le-a dat castig de cauza surorii si cumnatului sau cu executare silita pe o suprafata de teren de 1,92ha,mentionez ca pe terenul respectiv se afla si doua case+anexe si bineinteles executarea nu s-a putut face decat pe o parte din teren,pentru cealalta suprafata indemnand creditorul la instanta.acum intrebarea mea este urmatoarea : avand in vedere ca bunicul a decedat in urma cu doua saptamani lasand in urma si cheltuieli de judecata in valoare de 10000 de ron plus cheltuieli de executare in valoare de 4000 de ron,dar avand si alte bunuri cum ar fi casa si alte terenuri pe numele lui ce pot face sora si cumnatul decedatului in acest caz si daca as putea eu(ca nepoata,mentionez decedatul are urmasi 2 fiice si sotia) da ajung la o intelegere cu ei?