avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 309 soluții astăzi
Forum Activitate isabel30061964

Activitate isabel30061964

In 2002 am preluat un apartament cu doua camere, modificat. Peretele dintre intrare spre bucatarie a fost desfiintat. Nu stiu daca era de rezistenta sau nu. Cadastrul este mai vechi si nu apare modificarea. Vreau sa vand apartamentul, dar se pare ca imi trebuie un act pentru acel perete. Eu personal, nu am adus nicio modificare. Imi puteti explica despre ce este vorba ? Au trecut 13 ani de atunci.
Mama mea are pensie de urmas, dupa tata. Pensia a venit diminuata. Tata, nascut in 1936, a fost inginer cu Academia Militara si a fost activ din 1962 pana in 1977, cand a fost trecut in rezerva. Ca maior in rezerva a lucrat pana la varsta de pensionare, in 1998, in exact aceeasi unitate de aviatie in care si-a inceput cariera. Deci, un singur loc de munca, 15 ani ofiter activ si restul in rezerva. Pensionat cu vechime de 34 ani de munca si la limita de varsta. Are cariera militara completa, dupa legea actuala? Sau trebuia sa fi fost trecut in rezerva la 55 ani ? Nu a fost trecut in rezerva la cererea lui, ci pentru ca nu a fost un bun comunist. Va multumesc mult daca imi raspundeti, nu mai am pe cine intreba.