avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Activitate costy223

Activitate costy223

am dat masina unuei cunostinte imprumut 2 zile dupa care urma sa mio inapoieze sau sa mi dea contravaloarea acesteia. nu am facut niciun act de vanzare sau procura iar persoana careia iam dat masina e de negasit . ce pot face pe cale legala sa mi pot recupera masina?
Discuție formular divort
cine poate sa ma ajute cu un formular pt divort
Răspuns la discuția parasirea domiciliului
pe baza sa mai mergi la mediere din moment ce ti ai parasit copilul inseamna ca nu esti parinte .deci vreau sa laeg calea de a decadea aceasta persoana din dreptul de mai face asa ceva inca odata
de obicei daca unul dintre decedati are pensie ajutorul se poate lua si 48 de ore dar va trebuie si chitante si bonuri in valoare de 200 de lei privind cheltuielile pt inmormantare
sotia mea a parasit domiciliul de aproape 1 an de zile lasandu-ma cu un copil minor in varsta de 2 ani si de atunci nu a mai dat nici un semn ,ce sanse am sa raman cu toate drepturile asupra copilului minor in urma intentarii divortului de catre mine?
Răspuns la discuția divort cu minori
va multumesc pentru raspuns este o mare usurare sa stiu ca am sansele sa imi pastrez copilul.
Răspuns la discuția divort cu minori
in strainatate am fost impreuna dar ea a plecat cu alt barbat eu revenind in tara cu fetita mea,am initiat actiunea de divort in anul trecut dar ne am impacat in instanta dar ea a plecat din nou si acum vrea din nou divortul.mentionez ca copilul are 2 ani si este crescut de mine si sora mea de la 13 luni,timp in care sotia mea a venit doar 2 ori la fata dar nu a stat mai mult de 10 zile.va multimesc
as vrea sa stiu si eu ce sanse am sa pastrez copilul minor la divort deoarece sotia nu are nici domiciliu si a plecat in strainatate fara sa mai trimita nimic la copil si nu are nici locuinta nici servici.si nu a mai vrut sa revina la domicililul conjugal.va multumesc