avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 154 soluții astăzi
Forum Activitate ralucarony

Activitate ralucarony

Buna ziua. Ce pot impotriva avocatului fostului meu sot care isi depaseste atributiile? Pe scurt, acest avocat in urma cu mai multi ani mi- a facut avansuri pe care le- am respins. In prezent il reprezinta pe fostul meu sot in dosarul de partaj( sansa lui de a se razbuna) si face o serie de actiuni care mie mi se par ciudate. In primul rand, vorbeste extrem de urat la adresa mea( avocata mea l- a sunat in prezenta mea iar el practic m- a descris la telefon ca pe ultima c…a, explicand faptul ca fostul ma batea ptr ca avea motiv). Pe parcursul procesului inversunarea lui ingreuneaza totul, instigandu- l pe fostul sa depuna o serie de plangeri impotriva mea si a firmei mele catre diverse institutii( pe care le- am rezolvat, fiind negondate). In plus, in urma cu doua saptamani, a doua zi dupa cununia cu actualul meu sot, a fortat impreuna cu fostul intrarea intr- una dintre proprietatile aflate in posesia mea( si inchiriata catre o firma) si a fotografiat muncitorii care realizau o lucrarea de amenajare.
Buna ziua. Pe parcursul procesului de divort fostul sot si-a insusit toti banii proveniti din inchirierea unei proprietati(vila cu camere de inchiriat)pe litoral. Cum pot sa imi recuperez partea mea de bani? Multumesc
Răspuns la discuția Mai multe amenzi pentru rovinieta
Ok, dar din momentul achizitionarii rovinietei mai pot fi trimise PV-uri de contraventie pentru o fapta savarsita in trecut?
Sunt unul dintre fericitii soferi care au primit in ultimele doua saptamani un numar impresionant de pv-ri de contraventie pentru neplata rovinietei.
Practic am fost inregistrata de un sist PAD in fiecare zi/ trei luni si nu stiu daca ar trebui sa ma astept sa primesc PV-uri si amenzi ptr fiecare zi in parte.
Ma poate sfatui cineva cum anume sa rezolv aceasta situatie?
Eu ma gandesc ca de fapt este vorba de o singura infractiune- atata timp cat nu mi s-a adus la cunostinta- si ca ar trebui sa primesc o singura amenda...