avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Activitate raluk_versus

Activitate raluk_versus

Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Cine a verificat ce institutii sunt afectate de modificari in NCC si ce institutii nu sunt afectate de modificari in NCC?:vishenka:
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Bravo si eu voi invata tot dupa NCC si imi voi achizitiona cartile recomandate de voi privind civilul dupa NCC.........
:hugall:
:hugall:
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Revin cu intrebarea :DE CE EXISTA SUSPICIUNEA DIN PARTEA UNORA CA POATE NU SE VA DA EXAMENUL DIN NOUL COD CIVIL DIN MOMENT CE A INTRAT IN VIGOARE?:help:
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
MULTUMESC PT.PROMPTITUDINEA RASPUNSURILOR ,,COLEGELOR,, :vishenka:
De ce exista suspiciunea ca poate nu se va da dupa noul cod civil din moment ce a intrat in vigoare?
Răspuns la discuția ADMITERE BAROU 2012
Buna ziua tuturor!
Ce carti imi recomandati pt examenul de avocat de anul acesta ?
La civil eu zic ca se va da din noul cod din moment ce a intrat in vigoare .
Imi poate trimite si mie cineva spetele de la examenul de anul trecut?(raluk_versus@yahoo.com)......................MULTUMESC ANTICIPAT!:vishenka:
Răspuns la discuția Salariu jurist
Poate a auzit careva ,,un jurist colaborator la o firma de recuperari are salariu plus un anumit procent din suma recuperata la un dosar? E bine sa fii jurist colaborator(recuperari creante)?Ce credeti?:-/
Discuție Salariu jurist
CAT CASTIGA UN JURIST CU 3 ANI VECHIME ,IN 2011 IN BUCURESTI ,ANGAJAT LA O FIRMA PARTICULARA?:-/
Răspuns la discuția contract de colaborare
Buna ziua .Consilierul juridic poate incheia contract de colaborare? Am fost azi la un interviu si mi s-a zis ca nu imi face carte de munca ,ci ctr.colaborare pt munca part-time ,mai bine zis ma cheama ei cand au nevoie de mine (pt.instante). Sau tb sa imi fac PFA ,ca sa pot avea ctr de colaborare ca jurist?(mentionez ca era o firma care avea nevoie de juristi pt.administrare creante)
Buna ziua .As dori sa stiu care este procedura de infiintare a unei firme de recuperare creante si cat bani trebuie sa investesc pt.infiintarea unei astfel de firme.Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
Daca stie data examenului, poate face rost si de subiecte...........rezolvate ,si de punctaj ,si poate ne da si noua nr.de tel al celui ce il informeaza sa ne lamurim toti.:P:tease: