avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate mishums

Activitate mishums

Buna ziua. Am o intrebare. Sunt un producator de branzeturi si vreau sa stiu ce mi`ar trebui pentru a putea vinde branza in piata si targuri. Imi trebuie carte de munca? da cine sa ma angajeze. Daca am certificat de producator pot vinde pe aceasta baza? Imi trebuie casa de marcat?

Astept un raspuns urgent.

Multumesc!
Răspuns la discuția Declarare firma nelucrativa
si daca dau aia 200-300 de roni, ce se intampla cu facturile si cu datornicii la firma?
informatiile astea mi le poate da uncontabil?
Răspuns la discuția Declarare firma nelucrativa
Da. vreau sa plec din tara pentru o vreme. Am o firma care functioneaza momentan. Nu are angajati. Si nu stiu cum sa fac sa fie cel mai bine pentru perioada cand voi fiu plecat. Am incercat sa o vand dar nu am gasit inca nici un client, asa ca ramane sa o declar nelucrativa o perioada. Puteti sa imi dati vreun sfat?
Mersi mult
Daca declar o firma nelucrativa, ce presupune aces lucru. Ce fac cu clientii care trebuie sa imi achite datoriile? Ce pot face cu datorile fata de furnizori?
Ce se intampla cu un cointract de leasing si marfa de pe stoc?
Răspuns la discuția Tipizatele fiscale
mersi mult de tot.
Cate facturiere si cate chiutantiere pot sa am deschiuse odata, adika in cate pot opera?
Răspuns la discuția divort
iti dai seama ca ai nevoie de un avocat daca vrei sa iei ambii copii la tine. cel mai bine e sa iei legatura cu unul (avocat) si sa te sfatuiasca el ce e cel mai bine sa faci. Eu iti doresc bafta
Răspuns la discuția Plec din tara. Ce fac cu firma?
Puteti sa imi spuneti cam cati bani ar costa toate acestea? orientativ? si ce se intampla cu bunurile, datoriile datornicilor si datoriile catre furnizori? Este posibil ca eu ca administrator sa fiu tras la raspundere sau sa fiu amendat ca dizolv firma?
Răspuns la discuția motiv de divort
Ai incercat sa vorbesti cu el si sa ii explici situatia? poate cadeti de comun acord si iti acorda divortul pentru nepotrivirea de caracter. Probabil si el vrea divortul daca nu mai stati impreuna.
Răspuns la discuția Plec din tara. Ce fac cu firma?
puteti sa mi le expuneti care ar fi sau unde le-as putea gasi?
Daca inchid firma, ce se intampla cu datoriile si cu datornicii? Dar cu utilajele si marfa de pe stoc?