Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

buna .as dori sa aflu mai multe despre divort in primarie,mentionez ca am 2 copii minori.nu am pretenti pentru bunuri ,vreau doar copii.:(
iti dai seama ca ai nevoie de un avocat daca vrei sa iei ambii copii la tine. cel mai bine e sa iei legatura cu unul (avocat) si sa te sfatuiasca el ce e cel mai bine sa faci. Eu iti doresc bafta
Daca aveti copii rezultati din casatorie trebuie sa va adresati instantei de judecata.
Incercati sa platiti un avocat pentru a va redacta actiunea de divort si sa puteti sesiza in scris instanta.
buna ziua.
divortul pe cale administrativa sau notariala este posibil doar daca ambii soti solicita divortul si daca nu exista copii minori rezultati din casatorie.
astfel, dvs. va trebui s ava adresati judecatoriei pentru actiunea de divort.