avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 657 soluții astăzi
Forum Activitate Karmine

Activitate Karmine

Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Eu am fost la comisia 2.Am avut de comentat un citat si o zicala,pe care nu le mai tin minte... :). Intrebarile au fost cele la care se asteapta toata lumea,bineinteles,dar si ceva in felul urmator...cum se intersecteaza raspunderea civica cu raspunderea juridica a unui judecator ,cum vad eu situatia celor nemultumiti de faptul ca dosarele lor sunt solutionate de judecatori foarte tineri...si speta de etica..trebuie sa efectuez up intr-un dosar de cercetare penala, in care este implicata o veche cunostinta ,cu care n-am mai vb de f mult tp,ce voi face in aceasta situatie ? :) Mult succes tuturor!
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
[ link extern ]


Igor Krutoy,Sad Angel
Bravoooo! =D> Felicitari!

Mult succes in continuare! :luck:
Andrei....sau pot face anunturi de orice fel... Esti sigur? :)) Eu zic sa nu ma provoci... :)

un_coleg_reloaded,cat tp ai stat in camin(sau mai stai) ati avut ocazia sa
vedeti si o spirala? :)) Mi se pare o priveliste de vis pentru un auditor...Cum mai poti fi stresat ca tb sa inveti la Drept comunitar sute de pagini,cd vezi pe geam mii de oameni intr-o stare de relaxare deplina?! :)) Este o terapie buna,cred ca este suficienta pt tot anul...Si mai cred ca ei nu au ales locul intamplator...au simtit stresul din zona... :)
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
[ link extern ]

Count to ten,Tina Dico
In 2009 a fost asa...Initial ,au picat 10 persoane,in urma reexaminarii,au fost admisi 5 ...asa au intrat primii 5 de sub linie....
Va felicit pe toti cei care ati reusit sa treceti linia de sosire,va doresc mult succes in activitatea profesionala! :vishenka: (nu gasesc bere pt baieti,iconitele astea sunt limitate,avocatii nu beau alcool...daca ar fi site-ul magistratilor... :) )
Celorlalti...:)....mult succes la invatat,daca v-ati hotarat sa mai incercati,iar celor care nu vor mai participa...poate este un semn ca altceva mai bun va asteapta in alta directie ... :) .
Inca o data,felicitari tuturor!

PS: stiam eu de ce vreau martisoarele anticipat! :)
Insa,trebuie sa recunoasteti ca exista si persoane care,in mod constant,comit aceleasi greseli;eu n-am cum sa le consider scapari,si ma refer la greseli grave,conjugarea verbului a fi,de multe ori,este o nebuloasa pt f multi directori de institutii,alti functionari,etc. Daca ceea ce conteaza este numai continutul,atunci,da,merita nota de trecere,dar,cel putin,ar tb sa li se atraga atentia(cd sunt in scoala),sa fie scosi in fata careului,cum era odata... :) Va multumesc pt raspuns,opresc discutia aici,am insistat,fiindca,pt cateva minute ,mi-am permis sa ma consider un reprezentant al unei familii cu 3 copii,care va fi evacuata din casa in curand,copii care sunt toti olimpici la lb romana.Sunt semne ca societatea noastra se indreapta spre drumul cel bun....
Nu stiu la ce text va referiti,voi cauta in arhiva....
utilizatoronline,nu stiu daca ai sustinut acest examen sau daca,intr-adevar,esti interesat sa-l sustii in viitor,insa eu am citit ce ai postat tu aici,consider ca multe lucruri au fost ok,dar,uite,m-ai dezamagit,acum,la final,facandu-i observatie lui aNdreiD,desi, in mod cert,nu era cazul(apropo de anumite idei despre forumisti);in calitate de utilizator (online!) :),ar tb sa stii cd este cazul sa intervii,sa faci o observatie de acest tip. Spre exemplu,eu n-as indrazni sa-ti fac o observatie asemanatoare,chiar daca ai avea vreo 4 intr-un mesaj,fiindca stiu ca stii sa scrii....si tu stiica Andrei stie sa scrie... :)


Dna Ilie Constanta,in calitate de profesor universitar(sper ca nu ma insel,fiindca n-am citit tot forumul inainte sa ma inregistrez),ati observat greseli gramaticale la studentii dvs.?
Si,daca da,de ce le-ati acordat nota de trecere? (daca a fost cazul) :)
Va multumesc frumos!
Patrick_ a scris:

Te rog sa ma scuzi. Fara gluma.
Nu a fost deloc intentia de a fi un "bombardament".

Imi plac discutiile pe teme interesante, iar aceasta ar putea fi una interesanta.

Te rog inca odata sa ma scuzi daca am dat impresia la altceva.



Chiar nu-i nicio problema,stai linistit!
De fapt,drept pedeapsa :) ,te rog sa ma aplauzi pana obtin un 5 la popularitate,fiindca imi pare foarte rau sa-mi sterg contul cu acest 4 aici,si voi considera ca este un martisor :) Am glumit...

Am primit 3 martisoare....va multumesc frumos! :)

Chiar nu m-am asteptat! Si eu va doresc sa aveti mult succes pe toate planurile!
:luck: :luck: :luck: