avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 124 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters189595

Activitate ContSters189595



La ce valoare se ridica garantia pe care trebuie sa o depuna un administrator?


In functie de ce criterii se tine cont?

Se poate lua in calcul si o asigurare?

Multumesc frumos!
Răspuns la discuția refuz afisare lista de plata
poate ii trebuie si invitatie, la asta nu sau gandit

pentru neregulile descoperite in asociatie (liste umflate) se poate face in paralel,sesizare la politie si la primarie?

ps

multumesc tuturor sustinatorilor,pt implicarea in problemele sesizate de mine,

in special @valitinu,goe07,armenteros,sacalul,etc sfaturile dv chiar au dat rezultate,si suntem spre drumul bun!=D>=D>
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
erata
Răspuns la discuția negociere salarii
enachemarian a scris:

@elga

Buna dimineata,
sunt in parte de acord cu Dv.
dar problema e ca, administratorul nu isi face treaba, dovedindu-se pe parcurs si umflarea listelor de plata.

da, suntem de acord sa-i facem o marire de salariu, dar in momentul in care v-a da dovada de corectitidine.

in al doilea rand de idei, comitetul executiv duce la indeplinire hotararile luate in adunarea generala, inclusiv BVC.

DECI ADUNAREA GENERALA ARE UN ROL DECISIV POT SPUNE in interiorul asociatiei.
comitetul nu poate face chiar ce vrea, de unul singur!

el este mandatat de ad gen si dator de a fi de acord cu cu solutiile date de majoritate, care au fost aprobate.

nu stiu ce salarii aveti Dv, dar cel putin in Constanta nu umbla cainii cu covrigi in coada!

tin sa cred ca de criza nu prea ati auzit.......

sa stiti ca este o situatie cam generala in constanta referitor la ce a postat enachemarian .

cunosc si alte asociatii in care conducerea lor nu isi fac treaba
Discuție codul fiscal
buna dimineata,

va rog frumos, cine imi trimite REGLEMENTARILE. NOULUI COD FISCAL.

MULTUMESC
buna dimineata

ce act trebuie sa-i solicit administratorului , pt a verfica ce materiale gospodaresti s-au ridicat pentru infrumusetarea spatiilor verzi din jurul blocurilor, date de catre primarie?
Răspuns la discuția lipsa cenzor
@sacalul09

presedintele spune ca avem, dar nu prea se vede ca exista in liste.

Discuție lipsa cenzor
Buna seara,

Datorita faptului ca, listele de plata nu sunt semnate de cenzor , cu numele citet si semnatura , avem dreptul de a nu accepta lista de plata?

Tin sa precizez ca termenul de 10 zile pt a face contestatie a trecut.

VA MULTUMESC.


Răspuns la discuția drept de semnatura
@ adriantot

Imi pare rau ca va spun , dar ati inteles gresit. Eu cred ca m-am exprimat destul de clar, in primul pasaj, adica contestatie privind calculul cotei de contributie la cheltuielile asociatiei de proprietari.... deci nu am facut contestatie pt. ca pe lista de plata , pe stampila era semnatura administratorului si nu a presedintelui.

Probabil ca ati citit in graba mesajul meu, si nu ati observat nici distanta DINTRE randuri.

Prin exprimarea mea, cred ca nu am jignit pe nimeni,cu scrisul, mai bine zis cu editarea, nu stiu ce aveti, acest site este pt. a cauta cateva raspunsuri,si nu de a face caligrafie, in nici un caz un atac la persoana, cum reiese din mesajul Dv.

Au fost destule greseli de ortografie ,in mesajele utilizatorilor, si nu s-a comentat nimic, tocmai pt ca nu acesta e rolul acestui site.

Cum de, ceilalti care au avut amabilitatea sa-mi raspunda, au inteles ceea ce am vrut sa spun in mesaj ,si Dv. nu?

Si, in alta ordine de idei daca tot nu cititi mesajele mele integral , chiar va rog frumos de a nu imi mai raspunde, motiv pentru care va si scot din lista mea de prieteni.

Imi pare rau ca am trecut la exprimarea aceasta dar, din mesajul Dv , reiese si un atac la persoana. Deci... unde este respectarea regulamentului, ceea ce acum recunosc ca l-am incalcat si eu , datorita exprimarii Dv?

Da, chiar astazi avem adunare generala, pentru a se face putina ordine in asociatie.

Va multumesc!