avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate hara07

Activitate hara07

Buna ziua.
Cum pot primi decizia de pensionare la o adresa de corespondenta,alta decat cra de domiciliu?
hara07 a scris:

as vrea sa stiu daca o garsoniera dobandita de proprietar pe legea 12,poate fi vanduta,si ce implica aceasta pt mine ca si cumparator;spune ca a vbit la un notariat si ca se poate cu un precontract;asa sa fie oare?
multumesc
as vrea sa stiu daca o garsoniera dobandita de proprietar pe legea 12,poate fi vanduta,si ce implica aceasta pt mine ca si cumparator;spune ca a vbit la un notariat si ca se poate cu un precontract;asa sa fie oare?
multumesc
Răspuns la discuția divortul si partajul
mentionez,daca ajuta cu ceva,ca suntem in fapt despartiti de peste 3 ani,locuim in orase diferite si am intrerupt orice legatura.eu sunt cel care a parasit domiciliul si momentan negociem divortul prin intermediul fiicei.
Răspuns la discuția divortul si partajul
nu sunt la mijloc copii minori;doar o fiica de 28 ani care nu se implica.sotia,in principiu se declara deacord,dar inca nu se pronunta si se arata interesata de partea materiala.in ceace ma priveste sunt total dispus sa simplific situatia atat cat este omeneste posibil;deci cum ma sfatuiti sa procedez?
Răspuns la discuția divortul si partajul
ma intereseaza doar divortul in sine;daca sotia cere partajul si eu sunt dispus sa cedez totul absolut dezinteresat fiind,simplific situatia?
divortul si partajul se constituie in acelasi proces de judecata,sau sunt doua procese distincte?care este ordinea si importanta lor?
suntem despartiti de peste 3 ani si nu stiu cum as putea intenta divortul daca nu am certif de casatorie.ma poate ajuta cineva cu un sfat?
multumesc pt raspuns;am inteles ca legea exista si deci se poate uza de ea=D>
doresc un raspuns de la cineva avizat,daca este posibil un avocat din drobeta.
am citit pe net despre o noua lege intrata in vigoare cica pe 25 dec.2010,cum ca se poate divorta mai nou cu acordul partilor,la notarul public sau la of.starii civile;asa sa fie oare??si daca da care este procedura,ce costuri implica si cat dureaza?
multumesc pt orice raspuns,mentionez ca sunt direct interesat si m-ar avantaja enorm:
cu multumiri:hara07