avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Activitate dana 123

Activitate dana 123

Răspuns la discuția divortul
Veti avea de castigat daca motivati divortul cu ''parasirea domiciliului conjugal" de...o perioada de timp (perioada o stiti dv ).
Răspuns la discuția Vechimea din strainatate
Multumesc mult.
Răspuns la discuția Vechimea din strainatate
Spania,provincia Andaluzia.
Primul contract semnat prin AJOFM Bucuresti ,urmatoarele semnate la ambasada Spaniei (era nevoie de viza de munca), apoi direct la firma respectiva.
Multumesc.
Răspuns la discuția Vechimea din strainatate
Unde mai exact? In tara respectiva.....dar cui ma adresez? Multumesc.
Cum trebuie sa procedez pentru a avea in cartea de munca vechimea din strainatate(6 ani) ? Am lucrat cu contract legal si am platit asigurarile sociale. Multumesc!
Răspuns la discuția partaj divort
Nu le declara unul...dar le poate declara celalalt,cel care este interesat...
Răspuns la discuția pensia alimentara
Avem si drepturi si OBLIGATII.Chiar daca nu are loc de munca trebuie sa plateasca pensia de intretinere ,se face plingere la politie.Despre programul de vizita depinde ce scrie in hotarare.
Stimate domn,acestea sunt legile noastre.Daca in hotarare scrie ca puteti avea relatii personale cu fetita...trebuie sa o suportati chiar si pe mama.
Pentru a va putea lua fetita trebuie sa scrie in programul de vizitare ca ,,poate fi luata"...de la si pana la....
Fiecare interpreteaza cum vrea hotararea pe care o aveti acum,nici politia nu va poate ajuta cu nimic .
Răspuns la discuția va rog sa ma lamuriti
Daca aveti mutatie in acea garsoniera este datorita soacrei dumneavoastra,asta nu presupune ca sunteti proprietar.
Pentru imbunatatiri (daca puteti demonstra) va veti primii banii.Pentru asta va trebui s-o dati in judecata.
Succes!
Multumesc in primul rand pentru simtul realitatii pe care demonstrati ca il detineti,dar si pentru incurajarea rezultata din ceea ce spuneti.Oricum,nu cred ca toata lumea are idee in ce consta scleroza multipla,ca despre aceasta boala este vorba in cazul de fata si din postura de persoana cu handicap reusim sa facem 16 ani de scoala si sa invatam ca persoanele nu "da" ajutor,ci "dau"....