avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Activitate AditzuA

Activitate AditzuA

institutiile publice pot achizitiona, in 2015, aparatura birotica, tinand cont de OUG 34/2009, art 24?
Corbeanca, imi cer scuze dar, te contrazic: vezi OG 10/2008 ANEXA Nr. V/1b
(la 01.04.2008 si la 01.10.2008) FUNCTII DE EXECUTIE DIN ALTE UNITATI BUGETARE DE SUBORDONARE CENTRALA.....I. Salarii de baza pentru activitatea de specialitate Referent de specialitate, inspector de specialitate; gradul IV, economist, referent, inginer; gradul III S...., deci, referent simplu a fost...... de asemeni in anexa II/13 din Legea 330 din 2009.
atept un raspuns de la dvs. si de altfel de la oricare binevoieste a-mi raspunde cu certitudine, atata timp cat angajatorul meu are dubii la reincadrare
va multumesc pentru solicitudine
=D>Sunt placut surprins ca cineva imi raspunde la un mesaj, chiar daca nu este un raspuns pe care-l asteptam.....macar cineva mi-a citit mesajul.............dupa cum am spus si mai sus sunt incadrat la o institutie de cultura, subordonata unei primarii.
- - pana in decembrie 2009 am fost salarizat cf Anexa V/1b a) din OG 10/2008 referent S III, in urma unei promovari pe functie, de pe studii medii, in dec. 2008.
de la 1 ian 2010, cf anexei II/13 - L 330/2009 (aplicandu-se prevederile art.30 alin.4) reducande-se numarul de grade reincadrarea s-a facut la referent S II.

Prin Legea 284/2010.... la Anexa I, cap. II pct. C (Alte unitati bugetare) la litera b) functia referent cu studii superioare nu se mai regaseste. ci doar referent de specialitate
deci nu se mai regaseste referent studii superioare ci doar refefent de specialitate studii superioare grad I, II, III.
intrebare.... pe ce functie si grad se face reincadrarea tinandu-se cont de cele relatate mai sus.
sunt personal contractual
va multumesc din suflet

Daca in 2009 eram incadrat la o institutie publica pe functia de referent, gr. III, iar prin Legea 330/2009 s-a eliminat gradul III dar un articol din lege stipula ca voi fi reincadrat pe grad II, ceea ce s-a si intamplat, in Legea cadru 284/2010, la Anexa I, cap. II pct. C (Alte unitati bugetare) la litera b) functia referent cu studii superioare nu se mai regaseste, ci doar referent de specialitate
Normele de aplicare a Legii285/2010, nu m-au lamurit, asa ca va intreb cum se face reincadrarea corecta atat pe functie cat si pe grad.