avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 180 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters191135

Activitate ContSters191135

Răspuns la discuția martor sau inculpat?
Va multmesc pentru raspunsuri!
Răspuns la discuția martor sau inculpat?
A fost citat doar cand s-a judecat instanta de fond nu si la tribunal cand s-a facut recursul,intreabrea lui era daca i se mai poate deschide vreun dosar?
Răspuns la discuția martor sau inculpat?
Si inca ceva,el nu a primit nicio sanctiune,a fost doar martor in procesul in care nu s-a prezentat si recursul a fost facut pentru marirea pedepsei inculpatilor arestati pentru mai multe cauze
Răspuns la discuția martor sau inculpat?
Parchetul a formulat recurs impotriva sentinteti inculpatilor,el nu a primit nicio citatie
Buna ziua! in urma cu aproximativ 2 ani un amic s-a dus impreuna cu inca doi baieti la o plimbare,dintr-o data acei doi au zis ca se duc sa fure de la un cetatean din masina(masina era in curtea proprietarului),el a stiut unde se duc acestia,au venit in masina cu o suma de 10000 RON,din care au luat fiecare cate 600 RON si restul i-au dus inapoi(prostia omeneasca).A venit vremea anchetei,acestia fiind arestati in alta cauza au declarat si furtul comis de care v-am spus mai sus. El a declarat la politie ca acestia l-au amenintat sa ia banii sa nu spuna nimic :)) si ca nu stia de unde provin banii,si a restituit toata suma.Acestia in primele declaratii au spus ca el doar a stat in masina,la proces au spus ca a stiut de furt dar ca nu participat cu nimic,doar a stiut de unde provin banii,amicul meu a primit citatii dar nu s-a prezentat la nicio infatisare.Acestia au fost pedepesiti(art.209CP),li s-a facut recurs impotriva pedepesei lor sunt 4 luni de cand li s-a facut recurs si abia acul se judeca recursul
1. I se mai poate intampla ceva amicului meu?
2. Se poate face vreun recurs impotriva lui sau vreo cerere de revizuire?