avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Activitate maria098

Activitate maria098

Răspuns la discuția inselaciune
Banii au fost dati sub forma de imprumut prin 2009....nu mi-a declarat un termen pentru restituirea banilor....
Este vorba de un prieten cu care am locuit 3 ani de zile....nu e vorba de o persoana oarecare....din acest motiv nu am considerat ca sunt necesare actele....nu credeam ca se va ajunge aici...si nu-mi va restitui banii din rea vointa si nu pentru ca nu ar avea....

Multumesc pentru interesul acordat....
Răspuns la discuția inselaciune
Multumesc....singurele dovezi prin care el recunoaste ca a fost imprumutat si suma de bani....sunt niste mail-uri in care el promite restituirea banilor....speram ca ele pot fi probe....
si mai sunt martori care stiu faptul ca eu i-am platit creditele la banci si asigurarile....si ca ele au fost sub forma de imprumut.....
nu vreau dobanda la bani....doresc macar restituirea integrala a banilor....

Discuție inselaciune
Buna ziua,
as vrea sa stiu ce pot face din punct de vedere legal cu privire la un imprumut pe care l-am acordat si care nu mi s-a restituit.
Mentionez ca nu am decat niste mail-uri in care el recunoaste imprumutul si promite ca-i va restitui....
De fapt imprumutul a constat in plati la banci(unde pot demonstra), plata unor asigurari(pot demonstra prin martori ca eu am platit acele asigurari).
Il pot da in judecata pentru inselaciune pe penal?

Multumesc