avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Activitate Dexileos

Activitate Dexileos

Concret, ma refer la un text, de natura publicistica, prezent in paginile unui site care a fost plagiat.
Nu stiu exact cum as putea dovedi ca acest text imi apartine.
Dexileos
Ai putea detalia de unde provine aceasta dificultate in a dovedi ceva ce iti apartine?
Intre timp, nu am stat cu bratele incrucistate si iata ce am facut: mi-am trimis prin posta,
intr-un plic bine sigilat, paginile printate ale propriului meu site.
Adresa postala si sigiliul sunt dovezi de netagaduit, nu-i asa?
Sa auzim numai de bine!
Dexileos
Ai putea detalia de unde provine aceasta dificultate in a dovedi ceva ce iti apartine?
Intre timp, nu am stat cu bratele incrucistate si iata ce am facut: mi-am trimis prin posta,
intr-un plic bine sigilat, paginile printate ale propriului meu site.
Adresa postala si sigiliul sunt dovezi de netagaduit, nu-i asa?
Sa auzim numai de bine!
Dexileos
As dori sa aflu cate ceva despre cadrul legislativ din Romania in ceea ce priveste drepturile de autor legate de realizarea paginilor de internet. Cum se poate proteja un site?
Ce se poate face atunci cand constatam ca imagini si texte au fost insusite, fara acordul nostru, de catre alti posesori de site?
Multumesc anticipat.
As dori sa aflu care sunt prevederile legislatiei din Romania in ceea ce priveste drepturile de autor privind realizarea paginilor de internet. Cum se poate proteja un site?
Ce se poate face atunci cand constatam ca imagini si texte au fost insusite, fara acordul nostru, de catre alti posesori de site?
Multumesc anticipat.
As dori sa aflu care sunte prevederile legislatiei din Romania in ceea ce priveste drepturile de autor privind realizarea paginilor de internet. Cum se poate proteja un site?
Ce se poate face atunci cand constatam ca imagini si texte au fost insusite, fara acordul nostru, de catre alti posesori de site?
Multumesc anticipat.