avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate bobysb

Activitate bobysb

As dorii sa va mai adresez o intrebare fara sa abuzez de atentia acordata. Mi-au fost recoltate doua probe biologice la un interval de o ora. Intrebarea mea ar fii cum se iau in considerare acestea,daca se face media aritmetica intre ele sau se ia cea mai mare respectiv cea mai mica? Multumesc. Astept raspuns cu sufletul la gura.#-o#-o#-o
Multumesc ptr raspuns. Se poate ca reprezentat de un avocat bun chiar si daca este putin peste 0.8 procurorul sa dispuna neinceperea urmaririi penale si sa fie contraventie cu suspendarea permisului pe 3-4 luni???
Buna ziua,ma adresez si eu acestui forum ptr ca nu sunt la curent cu faptele de acest gen. Am fost implicat intr-un accident rutier soldat cu pagube materiale fara victime. Am permisul de 10 ani cu toate gradele pe el. Niciodata nu am mai consumat bauturi alcoolice,nu am avut niciodata permisul suspendat. In momentul producerii evenimentului am fost testat cu aparatul etilotest si am avut 0.41g/l alcool pur in aerul expirat. Nu stiu rezultatele de la sange ptr ca nu le-am primit. Intrebarea este daca se poate sa iasa sub 0.8 in sange sau daca exista vreo sansa sa nu se intocmeasca dosar penal. Sunt constient de gresala imensa ce am facut-o si nu as fii crezut ca o sa mi se intample asa ceva niciodata intrucat sunt impotriva consumului de alcool. Va rog sa ma ajutati daca se poate. Multumesc.