avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate cleopatra2011

Activitate cleopatra2011

Buna ziua,
Imi puteti spune, va rog, daca in comisia de receptie pot fi nominalizati ca membri cei din compartimentul achizitii? Exista o reglementare legislativa in acest sens? Nu intervine cumva un conflict de interese? Multumesc
Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta poate achizitiona servicii juridice? Daca da, care este modalitatea?
Buna ziua! In data de 25,02,2014, unei persoane in varsta de 61 de ani i-a fost retinut permisul de conducere, pt alcoolemie 0,8 etilotest si 2,0, respectiv 1,9 probe biologice. As dori sa stiu daca se mai accepta recalculare, cum se procedeaza. daca da, catre cine se face cerere de recalculare. Care sunt pedepsele ce se pot aplica? multumesc
In cazul cumpararilor directe efectuate utilizand catalogul electronic din SEAP, este obligatorie alegerea produselor/ serviciilor cu pretul cel mai scazut?? Exista prevederi legislative privind acest aspect?
In cazul cumpararilor directe utilizand catalogul electronic din SEAP este prevazuta cumva ca fiind obligatorie alegerea produselor/serviciilor cu pretul cel mai scazut?? Exista vreo prevedere legislativa privind acest aspect?Am nevoie urgenta de raspuns. Va multumesc mult