avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Activitate ghiumusa

Activitate ghiumusa

Persoana fara urmasi
daca o persoana este singura ,ce se intampla cand se constata decesul?cine poate cere certificatul de deces si cine o poate inmormanta?
Doresc un raspuns pertinent ,profesionist
cu multumiri
Multumesc mult pentru răspuns
Dosarul nu a plecat de la politie
Am vorbit cu polițistul care mi-a zis ca se vor face cercetări
I-am zis ca sant toate datele de care au nevoie,
Se vedea ca habar nuavea de dosar si ca l-a trimis cineva gu aceasta propoziție în gura sa scape de mine
buna ziua.
in luna iunie a anului trecut mi s-a fyrat portofelul intr-un supermarket,Am anuntat politia ,au venit au vazut pe camerele de luat vederi persoana care a facut aceasta fapta,am mers la politie am dat declaratii.De aici un cortegiu intreg ,am blocat cardurile,am pregatit documentele pentru eliberare buletin si tot restul.In acest timp s-a prezentat la politie un domn care a spus ca a gasit portofelul meu pe o banca in parc,cel care l-a furau era un batran de vreo 70 ani
Nici pana azi nu m-a anuntat nimeni ce urmeaza sa fac,am fost la politie si mi-au spus ca mai au cercetari de facut
Chiar m-am suparat pentru ca batranul a fost gasit,din cate stiu,filmarea a juns la politie ,ce mai era de cercetat.Exista vreun termen ,in care trebuie instrumentat un caz,chiar simplu,ca acesta dar fapta de talharie ramane?ce trebuie sa fac?
BUNA ZIUA,
POT SA DAU UNEI PERSOANE FIZICE UN IMPRUMUT DE 20000 EURO?
CUM PROCEDEZ PENTRU A NU PIERDE SAU POATE UN CAZ DE DECES
MULTUMESC
buna dimineata,
Vreau sa ajut o doamna de 74 ani care efectiv a fost pacalita de cei de la Telekom sa faca abonament la mobil ea fiind la cartela
am intrat pe sit-ul lor sa vad care este formularul de cerere de reziliere si nu reusesc sa imi dau seama ,ca sa nu gresesc,care este ,toate formularele mi se pare ca au o titulaturra ambigua
vreau sa fac la ei intai ,apoi la protectia consumatorului
Un abuz peste masura .L-au facut pentru 2 ani ,de 9 euro,ea abia avand bani sa plateasca tel fix
nu stiu ce o sa rezolv ,dar o sa incerc
Pot sa fac cererea de mana?
Răspuns la discuția Succesiune dupa sot si fiica
multumesc frumos
buna seara,
In martie anul trecut moare sotul iar in iulie anul acesta moare si fiica
Sotia trebuie sa faca succesiune dupa sot impreuna cu fiica (chiar daca este decedata)
Sotia decide sa dea ginerelui (in memoria fiicei) un apartament si o casa
Cred ca dupa un an trebuie sa faca succesiune si dupa fata dansei si devine mostenitoare
Fiica dansei nu a avut copii
Intrebare
In cazul decesului doamnei ginerele o poate mosteni? Mai are el vreo calitate ,vreo legatura cu familia sotiei decedate?
Va multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția acte pensie Italia si Romania
va multumesc frumos
buna ziua,
din octombrie 2020 am depus actele de pensie si in Italia si in Romania
nu am prmit ni,mic pana acum
cui ma pot adresa?
Am avut o activitate din 1993 pana in 2016
o inundatie puternica a distrus anul trecut arhiva
absolut totul era sub apa
cred ca au scapat cd-urile dar nici acestea toate
ce mai pot face in asemenea situatie?