avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 690 soluții astăzi
Forum Activitate ionutsweet

Activitate ionutsweet

Răspuns la discuția cauza amanata?!
dar am fost audiat cand am primit prima citatie am fst acolo,m au audiat si tot mai primesc citatii si nu stiu de ce.......
Discuție cauza amanata?!
Buna seara! De cate ori se poate amana o cauza intr-un proces pe fond,si de ce se tot amana uneori o cauza...termenele fiind o data la o luna...pana acum s-a amanat de 3 ori,si in calitate de martor nu stiu motivele...si de ce tot instanta citeaza si martorul...asa e procedura la fiecare termen sa fie toate partile citate si prezente? Va multumesc !
Răspuns la discuția Solutionare dosar - plangere
procedura asa este . da sunt si declaratii tipizate care sunt la fel ca si celelalte scrise pe coala alba , numai ca daca s-a dispus trimiterea in judecata a unuia dintre agresori este obligatoriu audierea pe tipizat.
Răspuns la discuția etilotest abuz?
da asa este...ma gandeam la faptul ca un agent nu are voie sa testeze cu alt mijloc decat cel omologat ca asta a facut prima data cum am zis , pana sa ma testeze cu cel omologat
Răspuns la discuția citatie martor
pe internet o pot verifica undeva?
sau sa dau un telefon la judecatorie?
Răspuns la discuția etilotest abuz?
s-a intamplat intr-o comuna...dupa ce m-a testat cu aparatul ala mic al sau...a chemat prin statie politia rutiera cu etilotestul dupa care m-a testat rezultatul 0,00
Răspuns la discuția citatie martor
am inteles...mi-au trimis pana acum inca doua citatii in total 3 ca si randul trecut tot 3 am primit... nu inteleg de ce atat de multe , mai ales ca m-am si prezentat...
Răspuns la discuția etilotest abuz?
a iesit 0,00 , dar intrebarea este daca politistul are voie sa faca o prima testare cu un etilotest sa zic ''al sau personal'' ? oricum era o panarama de etilotest de pe piata...iar apoi cu unul de ala pe care il stim cu totii cu mustiuc...
Discuție etilotest abuz?
buna seara!
Un politist de circulatie are voie sa ma testeze cu un etilotest ... unul in care doar sa suflu catre el...apoi ma testeaza iar cu unul omologat cu mustiuc ... poate fi un abuz din partea lui? probabil ca obisnuiec multi politisti de la posturi care nu au in dotare etilotest , probabil ca si-au cumparat personal!
multumesc!
Răspuns la discuția citatie martor
probabil cand a redactat grefierul citatiile a facut pentru toti martorii...eu in situatia asta nici nu stiu ce sa fac sa ma prezint sau sa dau un telefon la judecatorie ... pentru ca am de strabatut vreo 200 km pana acolo ... multumesc!