avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Activitate ataela

Activitate ataela

Va rog sa-mi spuneti:
-daca am facut o angajare in data de 08.08.2013 ,care este termenul de depunere a declaratiei 112
-in ce mod voi vira banii datorati la stat,pentru angajati(cas,cass,pensii)?Sunt la primul angajat,la plata primului salariu.
Mentionez ca am o Inreprindere Individuala.
Multumesc
Buna ziua,daca in CIM si Regulamentul intern figureaza ca zile libere zilele de duminica si luni, ptr orele lucrate sambata se da un spor la salariu?
Daca da, care este acest spor la salariu?
Răspuns la discuția Completare fisa de pontaj
multumesc!
Răspuns la discuția Completare fisa de pontaj
Se va ponta normal,spuneti d-voastra,dar atunci munca in data de 15.08 cum o platesc dublu,conf.cim?
Va multumesc
Cum se completeaza pontajul ptr.data de 15.08.2013,zi libera,daca doresc sa platesc salariatul?
Trec in data de 15.08 nr de ore lucrate si apoi inca odata aceleasi ore la rubrica "ore suplimentare".Multumesc
Buna ziua,in cazul in care doresc sa intocmesc un act aditional la CIM,avand ca obiect modificarea datei de plata a salariului,acest act aditional trebuie transmis in REVISAL?
Buna ziua,am o I.I cu obiect de activitate -Activitati de intretinere corporala.
-Am avut un angajat care si-a dat demisia iar din data de 08.08.2013 am un nou angajat.Ce declaratii trebuie sa depun la Finante?
-Declaratia 112 pana cand trebuie depusa ?
-Pe bonul fiscal pe care-l emit dupa fiecare client,ce date ,informatii trebuie trecute?
-Este obligatorie trecerea materialelor folosite la fiecare clienta? cum se calculeaza,masoara aceste materiale(creme,solutii,pigmenti etc)
-
Buna ziua,am o intreprindere individuala si doresc sa angajez o persoana.Am facut o decizie interna ca de transmiterea Revisal sa se ocupe un angajat.
In cazul in care I.I nu are calculator ,aceasta transmitere la Revisal se poate face de la un alt calculator ce nu apartine firmei?
In caz de control ITM cum fac dovada ca angajatul meu face transmiterea Revisal?multumesc!
Răspuns la discuția declaratia 212
nu stiam de declaratia 010,aceasta pana cand trebuie depusa?
Răspuns la discuția declaratia 212
va multumesc