avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Activitate xcpaula

Activitate xcpaula

Multumesc.
:) minunatul apartament este la parter din 10, deci se va consuma ceva....
Vorbeste astazi sotul si cu presedintele.
Adevarat a inviat!

Am sunat la RADET. Cica ei nu mai golesc instalatiile. Trebui cerere de la asociatie si platita taxa. Superb! Totul este numai in detrimentul nostru....
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Stau cu peretii neterminati si mobila nemontata pentru cu dl. administrator ma plimba cu perioada cand se golesc caloriferele.

Anul trecut in septembrie, nu le-am putut schimba pentru ca cica le umpluse. A zis sa astept pana in primavara. Ieri, cand am mers sa intreb cand se goleste, a zis ca in septembrie. Isi bate joc de mine, iar eu nu pot finisa zugraveala.
Exista o reglementare, ceva, pe care sa i-o flutur sub nas? Unde sa sun pentru informatii? La CET? La Radet?
Nu am dormit toata noaptea de nervi :(



Multumesc

Răspuns la discuția Legea 15/2003
Asa banuiam si noi.
Dar, daca nu i se cere o noua declaratie?
Stiu ca nu este chiar corect.... dar nici sa primeasca raspunsul dupa 3 ani si inaintea alegeriolor, nu este corect....
Discuție Legea 15/2003
Buna ziua.
S-a salvat gresit titlul. Este legea 15/2003.

Intreb pentru o cunostinta in urmatoarea situatie: In 2009 a depus o cerere pentru acordarea de catre primarie a unui teren in localitatea unde domicilia. Intre timp si-a cumparat un apartament prin prima casa. Acum, a primit instiintare de la primarie, ca i s-a aprobat cererea si primeste terenul. Mai poate intra in posesia acestui teren?
Multumesc
Este posibil sa se aplice uzucapiunea (pentru mama mea), avand in vedere ca a locuit neintrerupt in acel imobil? Si apoi eu sa mostenesc in cazul decesului mamei, facand doar succesiunea dupa mama?
multumesc pentru raspuns, dar costurile sunt dezastroase...
ce alta alternativa am?
xcpaula a scris:

Buna ziua

Parintii mei au divortat in urma cu 30 ani, dar nu au facut partajul la momentul divortului. Tatal meu a decedat in urma cu 20 ani si nu s-a facut succesiunea la momentul respectiv. Acum, schimbandu-se procedura de achitare a impozitului pe locuinta, inteleg ca ar trebui sa facem succesiunea...
Intrebarile mele sunt:
1. cat m-ar costa, acum, succesiunea pentru un apartament cu 2 camere in Bucuresti
2. ce alta varianta am?

Multumesc


Cine ma poate ajuta cu un raspuns?

Multumesc
Buna ziua

Parintii mei au divortat in urma cu 30 ani, dar nu au facut partajul la momentul divortului. Tatal meu a decedat in urma cu 20 ani si nu s-a facut succesiunea la momentul respectiv. Acum, schimbandu-se procedura de achitare a impozitului pe locuinta, inteleg ca ar trebui sa facem succesiunea...
Intrebarile mele sunt:
1. cat m-ar costa, acum, succesiunea pentru un apartament cu 2 camere in Bucuresti
2. ce alta varianta am?

Multumesc
Răspuns la discuția drept de utilizare boxa la bloc
Eu nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar nu mi se pare corect ca numai o parte dintre proprietari sa aiba dreptul sa foloseasca acele boxe. La sfaturile dvs., voi incerca pe cale amiabila si am sa revin cu rezultatul :D