avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Activitate crudu.daniel

Activitate crudu.daniel

Am deschis dosar de dauna ,am adus deviz estimativ service agreat de asigurator .Dupa deviz au zis ca mai mult de 2800 e nu poate sa ofere ca are uzura multi km si ca poate sa imi ofere suma asta plus epava. Devizul fiind undeva pe la 5000 e .Epava nu e chiar de aruncat am gasit sa o repar din banii mei.Intrebarea e asiguratorul poate sa mai ceara sa vada masina lovita dupa 2 luni ?Exista proces verbal de la politie!am completat cererea de despagubire pe suma de 2800 e .Dar de curand am fost instiintat ca dosarul se afla la un departament de control .Si ca voi fi instiintat in termen de 3 luni de la data deschiderii dosarului de dauna cum vor proceda ori ma despagubesc ori nu ... si aici am eu niste dubii .Masina a fost reparata intre timp credeti ca e vreo problema din moment ce au fost facute poze si la politie si la deschiderea dosarului de catre inspector? va multumesc
Am fost implicat intr-un accident din care autoturismul a fost declarat dauna totala de firma de asigurari a vinovatului.Astept aproape de vreo 2 luni sa primesc banii.As vrea sa stiu daca pot repara masina in regim propriu inainte sa primesc banii.Mentionez ca accidentul a fost solutionat de politie,nu am mers pe cale amiabila.Exista poze facute de inspectorul de la firma de asigurari si la politie.Pot sa imi repar autoturismul ?exista vre-un risc sa nu mai primesc banii daca il repar ?va multumesc .