avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate robert87

Activitate robert87

Bună seara, va rog frumos ajutați-mă cu un raspuns(calcul corect), am fost angajat la o firma în costrucții și trebui sa îmi plătească concediu de odihna, pe 15 zile câti bani ar trebui sa primesc. Salariul brut este de 3000 de lei
Sa înțeleg k fratele meu ar putea ataca prin instanta chiar dacă ambii părinți vrea sa lase doar la unu dintre noi. Prin vânzare cumpărare nu deținem acești banii sa putem face acest act
Bună ziua,părinții mei ar vrea să treacă apartamentul pe numele meu dar să nu mai aibe drept sau să atace vreodată frate sau sotie,se poate face prin donare?
Buna ziua,agentia city insurance nu plateste pe data de 13 03 2020 am fost la constatare unde am acceptat sa imi repar masina in regie proprie,constatatorul m-ia acordat suma de 2550 lei ca in termen de 10 zile sa fie platit.calendaristic trebuia platit pe 27 03 2020.am tot sunat si imi raapund operatorii care imi rot spun ca dosarul e pus la plata.ce as putea face?
Buna ziua,lucreaz la o firma cu contract de 8 ore,dar vreau sa ma angajez pt al 2 lea loc de munca cu 2 ore. Cat trebui sa plateasca darile catre stat pt acest contract de 2 ore.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Răspuns la discuția Pt un contract de 2 ore
Dar cat anume?
Buna ziua,lucreaz la o firma cu contract de 8 ore,dar vreau sa ma angajez pt al 2 lea loc de munca cu 2 ore. Cat trebui sa plateasca darile catre stat pt acest contract de 2 ore.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Buna ziua,sotia este gravida in 26 de sapt. Am vrea sa stim cat timp ar trebui sa mai merga la munca,pe 30 august doctorul ia spus k va naste. Cand trebui sa intre in postnatal,si dupa cum intra in prenatal? Va rog sa ne ajutati cu un raspuns. Sotia lucreaza de 6 ani la aceasi firma
Răspuns la discuția Contract de 4 ore la 8 ore
Doar a scris gresit10.02.2018 in loc de 01.02.2018,si spun ca nu se mai poate plati ,este adevarat?
Răspuns la discuția Contract de 4 ore la 8 ore
Medicalul pe care d-na doctor la dat soției mele a fost greșit cu data emiterii,iar cei de la firma spun ca nu pot sa îl plătească pt ca a fost scrisa data greșit,și a trecuto la concediu fără plata.menționez soția este gravida. Cum ar trebuii sa procedeze ca sa îi fie plătit medicalul. (Dacă este trecuta în fără plata nu îi afectează la prenatal?) Vă rog să mă ajutati