avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Activitate valentina33

Activitate valentina33

Am fost inscrisa incepand cu 30sept 2010 la un medic de familie din bv ,iar de la 1 decembrie 2010 m-am mutat la alt medic de familie din campina ptr ca m-am casatorit si fiind si isarcinata iar aceasta fiind si cu probleme. Nu am stiut ca trebuie anuntat medicul de familie din bv ca ma voi muta de la dumnealui,iar de la medicul din campina am beneficiat de concedii medicale si de parafa lui pe concediile care mi s-au dat in urma internarii in spital.Va rog frumos sa-mi spuneti cum pot proceda ca sa se valideze concediile medicale care le am de la dr din campina si in continuare sa pot intra in cele 126 de zile de concediu prenatal(sunt in 31 de saptamani acum).Momentan eu am ramas inscrisa tot la medicul din bv dar concediile le am eliberate de medicul din campina.Cum pot proceda sa se valideze cm din data de 1.12.2010 si pana acum si a cui este vina? cine trebuia sa ma instiinteze ca trebuie sa anunt medicul din bv?Si daca mai pot benefia de cele 126 de zile de concediu postnatal si in ce conditii?

va multumesc si astept raspuns