avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Activitate catalincata12345

Activitate catalincata12345

Buna seara!!In viitorul apropiat ma gandesc serios sa mai fac un bebe,dar problema este ca nu am un loc de munca si nu realizez niciun venit.Intrebarea mea este,daca pot platii undeva timp de 12 luni,ca apoi sa beneficiez de indemnizatie?si daca da unde sa ma adresez?va multumesc anticipat!
Buna ziua.Am si eu o intrebare:Sotul se afla in concediul de cresterea a fetitei noastre pana la 2 ani,pe care al trebuii sa il termine in mai 2013 cand va implinii fetita 2 ani.Ideea este ca el si-a depus in cv la o firma recent deschisala noi in oras si a fost acceptat,chiar astazi l-au sunat.In acesst caz unde va trebuii sa se adreseze ca renunta la inemnizatie in favoarea job-ului,si ce va trebuii sa faca?va multumesc mult
Răspuns la discuția concediul postnatal?
dar oare daca am 4 ore pe cartea de munca imi va trebuii24 de luni nu 12?nu stiu ca m-a speriat cineva.si oare eu pot sa depun oricand dupa nasterea copilului nu mai trebuie sa astept cele 42 de zile nu?va multumesc
am contract de munca de 4 ore de 13luni.sotia urmeaza sa nasca si vreau sa stiu daca pot beneficia de concediu postnatal timp de 2 ani.ce acte trebuie sa depun?va multumesc