avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Activitate Adris_Ciuc

Activitate Adris_Ciuc

Răspuns la discuția Bataie
Pot sa va spun sincer ca asa s-a intamplat incidentul,e adevarat ca inregistrarea video exista, unde se poate observa si faptul ca batausii i-au provocat pe amici, facand "misto" de ei prin cuvinte jignitoare!
Răspuns la discuția Bataie
Sunt 7 zile de ingrijiri medicale, nu s-a stat in spital!:)
Discuție Bataie
Zilele trecute niste amici au fost implicati intr-o bataie,in sensul ca ei se intorceau spre casa dintr-un club si alti tipi dintr-un bar au vrut sa bata o domnisoara.iar amicii mei au sarit sa o apere. Treaba sta in felul urmator ca batausii au fost in numar de 2,iar amicii 5. Unul din batausi a ajuns la spital ,avend nevoie de ingrijiri medicale timp de 7 zile. In zona erau camere de filmat care au suprins momentul. Cei implicati au fost la politie sa dea declaratii. Ideea este ca cel care a stat in spital "s-a inteles cu amicii si le-a pretins 100 milioane daune". Amicii nu stiu ce sa faca, adica daca ar merge in instanta ar putea scapa mai usor. Mentionez ca uitandu-ma prin codul penal am vazut art180."Loviri si alte violente' unde este prevazute la art 1 inchisoarea,dar apoi in urmat alin. se mentioneaza ca daca ai nevoie de 30 de zile de spitalizare poate fi aplicata amenda sau inchisoarea!
As avea nevoie de un raspuns intr-un timp cat se poate de repede!
Va multumesc!:)